Μεγάλο «διπλό» για τον ΚΑΟΣ στη Νεάπολη

Παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ στην τελευταία περίοδο, ο ΚΑΟΣ έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα από τη δύσκολη έδρα της Νεάπολης επικρατώντας με 54-58 του ΠΚ.

Οι γηπεδούχοι ήταν από τα πρώτα λεπτά μπροστά στο σκορ, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο πέρασε για πρώτη φορά η ομάδα της Σταυρούπολης. Τρία καθοριστικά τρίποντα στο τέλος έφεραν το παιχνίδι στο +8 για τους νικητές, που δεν απειλήθηκαν στο τέλος.
Δεκάλεπτα: 20-16, 38-31, 43-39, 54-58
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Ζάχος
ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ (Γκένογλου-Τασόπουλος): Δέλλας 6, Χαρτόπουλος 7(1), Τσαλικίδης 6(2), Καβράκης, Τουβετζίδης 7, Ταουκίδης 9, Κωνσταντάς, Σαχινίδης 3(1), Κοσμίδης 16(1).
ΚΑΟΣ (Γραμματόγλου-Ανεσιάδης): Ταρνανίδης, Καραγεωργίου 7, Μαστοράκης 6(2), Ζηκούλης 10, Σιδηρόπουλος 7, Βλάχος 2, Παπανικολάου 17(4), Κοτζαμπάσης 9(1).