Κράτησε το αήττητο η Χαλκηδόνα-Φοβερό κείμενο στο φύλλο αγώνα από τους διαιτητές

Πιο ψύχραιμη στα τελευταία κρίσιμα λεπτά η Χαλκηδόνα πέρασε και από την Πυλαία κερδίζοντας με 62-67 την τοπική ομάδα.

Ένα σερί 11-2 στο τρίτο δεκάλεπτο, έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους που έφθασαν τη διαφορά μέχρι και εννέα πόντους υπέρ τους.  Στην τελευταία περίοδο η Χαλκηδόνα ανέκαμψε, προηγήθηκε και κέρδισε τελικά δίκαια. Οι διαιτητές έγραψαν στο φύλλο αγώνα μετά τη λήξη του ο προπονητής και ο παίκτης της Χαλκηδόνας Τουλούμης, τους είπαν ότι θα πάρουν τηλέφωνο τον Συμεωνίδη για να του πουν ότι έπρεπε να σφυρίζουν καλύτερα την ομάδα τους!!!
Δεκάλεπτα: 14-16, 25-35, 50-44, 62-67
Διαιτητές: Μανιός-Τσοκόλης
ΑΕ  ΠΥΛΑΙΑΣ (Ντούλης): Αγγελίδης 3(1), Μιχαηλίδης 26(3), Τόττης, Νότης 7, Κουλουμπής 5, Χατζημιχαηλίδης 2, Γκόγκος, Γκόφας 13, Χατζηαθανασίου 6, Βαλεργάκης.
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Τουλούμης  Γ.): Τουλούμης 15(2), Δανάκης 13(1), Μπατάκας 9, Κανατσάρης, Ευαγγελίδης, Μάντζος 11, Παπουλίδης 4, Τσαλώνης 5(1).