«Δια πυρός και σιδήρου» η Ακαδημία Αστέρια

Απίστευτο παιχνίδι ήταν αυτό του Γαλαξία με την Ακαδημία Αστέρια που βρήκε τελικό νικητή την δεύτερη με 56-58. Οι νικητές είχαν προβάδισμα στην αρχή, αλλά στο τέλος οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και το παιχνίδι κρίθηκε με μία βολή του Εικοσιδυού.

Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από σοβαρούς τραυματισμούς καθώς έσπασε το χέρι του ο Μιχάλης Γκώνος στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ στο τελευταίο λεπτό ο Τσαντάκης έκανε τρία ράμματα στο κεφάλι μετά από αγκωνιά. Κρατήθηκε το δελτίο του τελευταίου για διαμαρτυρία με τους γηπεδούχους να μιλούν για διαιτητική ανεπάρκεια.
Δεκάλεπτα: 12-13, 22-29, 34-44, 56-58
Διαιτητές: Μανιός-Λευθέρης
ΓΑΛΑΞΙΑΣ(Τζιόμαλος): Χατζηϊωάννου, Τζιβάνης 16(2), ΧΧατζατούρωβ 3, Κανλής 11, Παναγιωτόπουλος 4(1), Κοϊμτζόγλου, Παπαδόπουλος 7, Συμεωνίδης 5, Βουνάκης, Μπαρμπαρούσης, Τσαντάκης 10(1).
ΑΚ ΑΣΤΕΡΙΑ (Ακριτίδης): Θεοδοσιάδης 13, Στούπας 4, Γκόνος 3, Αγγέλου, Καζάκος 14, Ακριτίδης 10, Εικοσιδυός 6(1), Γογούσης 8.