«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο ΑΣΚ Λαγκαδά

Με εξαιρετική εμφάνιση στην επανάληψη σε άμυνα και επίθεση ο ΑΣΚ Λαγκαδά δεν άφησε περιθώρια στην ομάδα του Εθνικού Αστέρα Σοχού να διεκδικήσει το ροζ φύλλο αγώνα και επικράτησε με 76-54.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο που έληξε 33-30 η γηπεδούχος ομάδα στο δεύτερο μέρος ανέβασε στροφές πήρε τελικά μια άνετη νίκη όπως μαρτυρά και το τελικό αποτέλεσμα. Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκαν οι Σάκης Θεοδωρόπουλος και Σάκης Πατσιούρα. Ο Πατσιούρας εξέτισε την ποινή των πέντε αγωνιστικών που κουβαλούσε από την πρεμιέρα κόντρα στον Κρόνο Ευόσμου. Τραυματίας αποχώρησε ο Καργιάς.

Δεκάλεπτα: 21-21, 33-30,  57-40 76-54
Διαιτητές: Κατούδης-Παπαδοπούλου Κ.
ΑΣΚ ΛΑΓΚΑΔΑ (Χρηστίδης): Αγγελίδης, Κατσαβέλης 3, Χρηστίδης 2, Καραγεωργίου 6, Καρδάσης, Πατσιούρας 19(4), Θεοδωρόπουλος 22(3), Ντότσης Α. 4, Ντότσης Δ. 6, Καργιάς 8, Καραλής 6(2).
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΟΧΟΥ (Δουβής): Χαρίσκος 7(2), Νόικος 14(1), Γενναίος 7, Κατσούφης 5(1), Σαπουνάς 2, Χρυσίδης 2, Μισχόπουλος 3, Νούλης 14.