Συνεχίζει αήττητο το Πειραματικό-Πέρασε και από το «Ιβανώφειο»

Τρίτη νίκη για το Πειραματικό, το οποίο πέρασε από το «Ιβανώφειο» με μία καθαρή και παλικαρίσια επιτυχία, απέναντι στην ομάδα των Γαλάζιων με 54-72.

Με άμυνα που έσπαγε κόκαλα για 40 λεπτά οι φιλοξενούμενοι πήραν μία διαφορά από 5 έως 8 πόντους. Επιπόλαιες επιλογές στην επίθεση δεν επέτρεπαν να καθαρίσουν το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η διαφορά  άνοιξε και άγγιξε τους 20 πόντους. Όλοι οι παίκτες του Πειραματικού απέδειξαν-αν  και νεοφώτιστοι στην κατηγορία- ότι με ομαδικότητα και συνεχή προσπάθεια σε άμυνα και επίθεση, παλεύουν  με όλες τους τις δυνάμεις κάθε παιχνίδι. Επόμενη αγωνιστική την Παρασκευή 8/11/2013 και ώρα 21:30 στο γήπεδο Επταπυργίου με αντίπαλο την ομάδα του Αριστοτέλη Θεσασλονίκης.

Δεκάλεπτα: 11-16, 25-30, 41-51, 54-72
Διαιτητές: Ζάνεβ-Στράτογλου
ΓΑΛΑΖΙΟΙ (Παπαδούλης): Γογγάκης, Αμπαδογιάννης Γ. 6, Νταβίδι 5(1), Γιαννάκαρος 8(1), Πετράς 6, Εκλεκτός 12(1), Αμπαδογιάννης Α., Κουρτίδης 3, Καραπίντσιος 12, Ντέμπος, Καμπούρης 2, Κυπαρισέλης.

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Ιατρού-Τσεσμετζής): Χύτας, Χορταριάς 8, Παπουτσάς 11(3), Κατσαρής 6, Πεχλιβάνης, Παντάλης 12(1), Δεμερτζής 10(1) ,Σταυρούδης 4, Πετρίδης 7 , Βλάχος 8, Μπαχάρογλου 4 , Λαζαρίδης 2.