«Διπλό» στο Ωραιόκαστρο για τους παίδες του Ιωνικού

Συναρπαστικό παιχνίδι στο «Κονταξοπούλειο» μεταξύ της παιδικής ομάδας του Κεραυνού Ωραιοκάστρου και της αντίστοιχης του Ιωνικού Ιωνίας που ολοκληρώθηκε με νίκη των φιλοξενούμενων με 52-53.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 6-18.  Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Κεραυνού αντέδρασε και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με ισοπαλία, 22-22.

Το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο.  Το τρίτο δεκάλεπτο τελείωσε με σκορ 38-36 με τις δύο ομάδες να παίρνουν εναλλάξ το προβάδισμα και στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Τελικά το παιχνίδι κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα. 7" πριν τη λήξη ο Κεραυνός ευστόχησε σε μία από τις δύο βολές και ισοφάρισε σε 52-52. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ιωνικός ευστοχώντας σε μία από τις δύο βολές που κέρδισε 1,3" πριν το τέλος.
Δεκάλεπτα: 6-18, 22-22, 38-36, 52-53
Διαιτητές: Κασόλης-Καρναβάς
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ (Τσελεμπής): Πατσιαβούρας 6, Κωτούλης, Καρράς 3, Πατρώνας 2, Τσελνίκου 19, Στρέζος 16, Μαθιουδάκης 4, Ενγκβαλ 2, Ιατρίδης, Βούλγαρης, Κρουσταλάκης.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Γεράσης): Σέφιας 9, ΒαΪράμης, Λερανίδης, Χαντουρί 9, Βαρλιαντιάνης, Σαρησάββας 15 , Ηλιάδης 11, Ιωαννίδης, Ιγκλέζος 3(1), Αντωνιάδης 6.