Πρόκριση στο κύπελλο ΕΚΑΣΘ για τους έφηβους του ΠΑΟΚ-Επικράτησαν με 68-61 της Νίκης Νεοχωρούδας

Καλύτεροι στην τελευταία  περίοδο οι έφηβοι του ΠΑΟΚ επικράτησαν στο κλειστό της Πυλαίας με 68-61 της Νίκης Νεοχωρούδας.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μέχρι το 25ο λεπτό  όταν οι φιλοξενούμενοι  ξέφυγαν με δέκα πόντους. Οι παίκτες του Ευριπίδη Μελετιάδη ανέκαμψαν και με εντυπωσιακή εμφάνιση σε  άμυνα και επίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο (επιμέρους σκορ 23-10) πήραν την πρόκριση.
Δεκάλεπτα: 12-14, 28-34, 45-51, 68-61
Διαιτητές: Γκέκας-Χιωτάκης
ΕΦΗΒΟΙ ΠΑΟΚ (Μελετιάδης): Χονδρογιάννης 5, Σταυρόπουλος, Κολοκοτρώνης 4, Ψυχίδης 10, Κώττας 5, Αζίζης 8, Πάππος 2, Στεφανίδης 10(1), Γοργόνης 14(1), Τζιούφας 8(1), Αμανατίδης 2, Τσουτσούκας.
ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ (Χρονόπουλος): Παπαδόπουλος, Ζητάκης 2, Τζίλης Θεμ, Τζίλης Θεοδ., Τίκας 14, Παπακώστας 20(1), Δαμίγος 6, Ανδρεάδης 19(2), Δάκος.