«Διπλό» στο Ωραιόκαστρο για την Επανομή

Ένα ακόμη πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι διεξήχθη στο Ωραιόκαστρο με τον Αριστοτέλη Επανομής να παίρνει τη νίκη στο τέλος με 76-79 από τον τοπικό Κεραυνό.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν τα ηνία και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους. Στην Τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι ανέκαμψαν και μάλιστα προηγήθηκαν με τρεις πόντους περίπου διόμιση λεπτά πριν το τέλος. Εκεί οι παίκτες του Απόστολου Δεμερτζή ανέκαμψαν και με εντυπωσιακό σερί έφυγαν νικητές.
Δεκάλεπτα: 11-17, 28-37, 50-51, 76-79
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Ταξιλταρίδης
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ(Τσελεμπής): Κουδουμάς 1, Φωτιάδης, Χατζής, Φιλανθίδης 11(1), Μακαλέκας 19(4), Καλιώρας 23(2), Γογοδόνης 18, Καρράς, Βαρδαλής 4.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ(Δεμερτζής): Αντωνιάδης 3, Φωτιάδης, Φλετούρης, Νικητιανός, Γιαννακός 2, Γερανός, Καργόπουλος 5, Παπαδόπουλος 5, Καβαρδίνας 14, Αγλαμίσης Θ. 11(1), Αγλαμίσης Τ. 39(3).