Σώθηκε παρά την ήττα από το Μέγα η Νέα Ραιδεστός

Την πιο γλυκιά ήττα του πρωταθλήματος γνώρισε η Νέα Ραιδεστός, που δεν τα κατάφερε στην παράταση με αντίπαλο το Μέγα Αλέξανδρο (73-76).

Μετά το αποτέλεσμα του αγώνα του Πανοράματος  οι γηπεδούχοι εξασφάλισαν την παραμονή τους στην κατηγορία, τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι στην μεγαλύτερή του διάρκεια, ενώ λίγο πριν το τέλος της κανονικής περιόδου αποβλήθηκε ο Μήτσικας και κρατήθηκε το δελτίο του. Η Ραιδεστός ισοφάρισε σε 63-63 με βολές του Νικάκη. Στην παράταση το σκορ ήταν 73-72 όμως ο Κλουντζός με τρίποντο και βολή διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
Δεκάλεπτα: 15-15, 30-30, 46-52, 63-63(κ.α.), 73-76
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Σακαλής
Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ (Κωτούλης): Σουρμελίδης, Εμμανουήλ 3(1), Ραμφόπουλος, Λαγός, Γογκάκης, Βούλγαρης 11(1), Θεοδώρου 6(1), Νικάκης 25, Χατζηαντωνίου 16, Γκούμας 9, Λαζαρίδης, Ζαγορίτης.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ(Κοσμάς): Κακαλιάντης 2, Κλουντζός 13(2), Μήτσικας 14(2), Νεράντζης, Γιαχανατζής 12(2), Νικολάτος 4, Προβανάς, Οικονόμου 7, Μπάκος 17(1), Μελάς 4, Χρίστογλου 3, Μαλτέσιος.