Δύσκολα πέρασε από τη Λευκάδα το Ελληνικό-Πάλεψαν για 28 λεπτά οι γηπεδούχες

Δεν άντεξε η Νίκη Λευκάδας και τελικά ηττήθηκε στα τελευταία λεπτά από το Ελληνικό με 51-56. Για τρία σχεδόν δεκάλεπτα η Νίκη είχε την πρωτοπορία στο σκορ ενώ στο ημίχρονο προηγούνταν με 36-28. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η πίεση που δέχθηκε και η κούραση είχε ως αποτέλεσμα να πλησιάσει το Ελληνικό στον πόντο και πλέον στη τέταρτη περίοδο το παιχνίδι να παίζεται στο πόντο. Η κούραση και η απειρία κάποιων αθλητριών είχαν ως αποτέλεσμα να έρθει η ήττα για τις γηπεδούχες. Αποκάλυψη για την Λευκάδα η νεαρή Κοψιδά η οποία κοίταξε στα μάτια τις πιο έμπειρες ψηλές του Ελληνικού μαζεύοντας αμυντικά και επιθετικά ριμπάουντ.
 Δεκάλεπτα: 19-15, 36-28, 42-42, 51-56
 Διαιτητές: Αγρογιάννης-Χουγιάζος
ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Πολυμένης- Δουβίτσας ): Τελίδου 19(2), Καζαντζίδου 9(1), Κρητικού 5(1), Ανυφαντή 2, Κοψιδά 4, Σαρηγιαννίδου 3(1),Τσιρίμπαση, Δεληγιάννη 9.
ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Παντελάκης - Ρουμπελάκης ): Πρασσά 4, Ευμορφοπούλου 10, Μανώλη 3, Στεφάτου, Ρουμπελάκη 3(1), Παραγυιού 16 , Μπακάλη 4, Μπόνη 4, Μούρντ 12.