er

Στην παράταση τη νίκη η Μύκονος, στο... νήμα ο Δούκας σε αγώνες για τη Β' Εθνική Ανδρών

Συναρπαστικό ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στη Μύκονο και τα Φανάρια Νάξου, ενώ και αυτό ανάμεσα στον Δούκα και στον ΟΦΗ κρίθηκε στο νήμα. Η Μύκονος επικράτησε 91-85 στην παράταση στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών και ο Δούκας με 77-76 στο Ηράκλειο.

Τα Φανάρια είχαν το προβάδισμα με 79-76 με 51’’ να υπολείπονται και ο Σταμάτης έστειλε το παιχνίδι στην παράταση με σουτ τριών πόντων. Στην παράταση οι γηπεδούχοι μπήκαν με ένα 10-0 για να φτάσουν και στην τελική επικράτηση.

Ο Δούκας πήρε μια σημαντική διαφορά στην τρίτη περίοδο, άντεξε στην αντεπίθεση του ΟΦΗ και πήρε τη νίκη με 77-76 στον αγώνα με τον οποίο ολοληρώθηκε η αγωνιστική για τον 2ο Όμιλο.