er

Ανετο «διπλό» στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ για το παιδικό του Ηρακλή

Με νίκη συνέχισε το παιδικό του Ηρακλή, το οποίο επικράτησε εκτός έδρας αυτή τη φορά επί του ΠΑΟΚ με 79-56. Η νικήτρια ομάδα είχε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ και παίζοντας εξαιρετική άμυνα έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 33-20. Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισε να ανεβάζει την απόδοση, επέβαλε το ρυθμό της και ολοκλήρωσε τον αγώνα με το τελικό 79-56.

Δεκάλεπτα: 8-12, 20-33, 39-61, 56-79

Διαιτητές: Σιταρίδης-Φίλλιος

ΠΑΟΚ  (Τζώρας-Σταυρόπουλος):  Κυριακόπουλος 6, Παπαχαρίσης, Μπαρμπούδης, Καρπούζης 18(3), Λέφας 9(1), Χρυσάφης 5, Ανδρουγκίδης 3(1), Αλευράς 6, Γιαννουλάκης 2, Ρωμαΐδης 4, Γεωργιάδης 3(1), Μίλασιτς.

Ηρακλής (Τσίμπος-Χρήστου): Μαγγανάρης, Καχριμάνης 3, Παπαδόπουλος 2, Γερούκης, Οικονόμου 2, Στεργίου 4, Μητσόπουλος, Κομνιανίδης Γ. 18 (3), Ομο 22, Κομνιανίδης Α., Ακριτίδης 12(1) , Μαυρίδης 16(2).