«Φόρτσαραν» στην επανάληψη και πέρασαν από του Ζωγράφου οι γυναίκες του ΠΑΟΚ

Με εξαιρετική αμυντική απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο, οι γυναίκες του ΠΑΟΚ επικράτησαν εκτός έδρας του ΕΦΑΟΖ με 63-53 και θα υποδεχθούν την Τετάρτη με πλεονέκτημα έδρας τον ΟΑ Χανίων για την τρίτη θέση του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ στα δύο πρώτα δεκάλεπτα, όμως στο τρίτο ο ΠΑΟΚ κατάφερε να δεχθεί μόλις πέντε πόντους και γύρισε το παιχνίδι. Στην τελευταία περίοδο με μεγάλες πρωταγωνίστριες τις τρεις ξένες του, ο «Δικέφαλος» έφθασε δίκαια στη νίκη.

Διαιτητές:  Ρίζος-Καραμπιτσάκος-Χαϊνά

Δεκάλεπτα: 21-15, 41-35, 46-47, 53-63

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Καλτσίδου): Δερμιτζάκη, Βαμβακά 5, Ζουρνή 6, Κεσσέ 15(1), Στεφανίδου 8(2), Καντέλη, Μυλωνάκη 4, Θεοδωρομανωλάκη 15(2).

ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Ακλ 16(2), Μάγιο 30(3), Κιλαζίδου, Σύρρα, Κεσίδου, Τόλη Ε., Γρηγορίου, Λέξα 3, Μάντεν 14.