Αήττητη στα ημιτελικά η Σέπσι της Παυλοπούλου

Η Σέπσι έκανε το 2-0 στην σειρά των προημιτελικών, επικρατώντας της Αγρονομία Βουκουρεστίου με 79-34 . Η ομάδα στην οποία αγωνίζεται η Πηνελόπη Παυλοπούλου πέρασε αήττητη στα ημιτελικά του Ρουμανικού πρωταθλήματος, εκεί που θα αντιμετωπίσει την νικήτρια του ζευγαριού Ολιμπία Μπρασόβ-Ταργκοβίτσε.

Όπως γράφει το www.superbasket.gr η Σέπσι πάτησε το γκάζι από τα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφερε να είναι μπροστά με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (31-16). Οι γηπεδούχοι με ένα επί μέρους σκορ 48-18, κατάφερα να νικήσει την Αγρονομία Βουκουρεστίου με 79-54. Με αυτήν την νίκη, έκανε το 2/2 στην σειρά των προημιτελικών και πέρασε αήττητη στα ημιτελικά του Ρουμανικού πρωταθλήματος.

Η Πηνελόπη Παυλοπούλου είχε δύο πόντους, τρία ριμπάουντ και τρεις ασίστ, ενώ για την Σέπσι οι Πάσιτς και Τομπιν σκόραραν από 16 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Αγρονομία ξεχώρισαν οι Φιλόπ και Σίπς με 13 και 10 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-7, 31-16, 57-25, 79-34