4 Μαρ 2019

«Περίπατος» για τον Μέγα Αλέξανδρο

Εντυπωσιακός ο Μέγας Αλέξανδρος επικράτησε με 77-46 της ΑΕ Πυλαίας έχοντας διψήφια διαφορά από την πρώτη περίοδο. Οι νικητές είχαν επιθετική… πολυφωνία, καθώς πέντε παίκτες τους πέτυχαν πάνω από δέκα πόντους, ενώ για τους ηττημένους που δεν είχαν στη σύνθεσή τους τον τραυματία Νησιώτη, «διψήφιος» ήταν μόνο ο Πολυμένης.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας

Με απίστευτη εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο ο Ποσειδώνας επικράτησε στη Μηχανιώνα των Βασιλικών με 76-59. Οι νικητές είχαν προβάδισμα από την αρχή του αγώνα με μικρή διαφορά, την οποία αύξησαν στην επανάληψη βασιζόμενοι στην άμυνα με επιμέρους σκορ 39-24.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

ΑΕΕ Τούμπας-Κεραυνός Αγίου Παύλου για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, ζωντανά στις 20:45 από τη ΜΕΝΤ

Οι πρώτοι της στατιστικής στην Α2 Ανδρών

Μετά την ολοκλήρωση της 20ης Αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών οι κορυφαίοι, στατιστικά, αθλητές είναι οι εξής:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Αίας Ευόσμου-ΓΑΣ Κομοτηνής 75-70 για την Γ' Εθνική ανδρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Ολύμπια Λάρισας-Ολυμπιακός Βόλου 67-60 για την Α2 Εθνική Γυναικών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Μακεδονικός-ΓΣ Φαρσάλων 49-67 για την Β' Εθνική ανδρών

Η παρακάμερα του αγώνα Χαλκηδόνα-ΧΑΝΘ για την Β΄ Εθνική ανδρών

Βήμα πρόκρισης για το παιδικό της Βεργίνας

Μεγάλη νίκη στο πρώτο παιχνίδι για το παιδικό της Βεργίνας χθες το βράδυ στο κλειστό της Μίκρας, αφού κατάφερε να επικρατήσει του Αριστοτέλη Επανομής με 57-41.

Στους «16» της ΕΚΑΣΘ οι έφηβοι του Μακεδονικού

Την πρόκριση στις 16 καλύτερες ομάδες τις Θεσσαλονίκης πήρε η εφηβική ομάδα του Μακεδονικού επικρατώντας και στην δεύτερη αναμέτρηση επί του Αστέρα Πλαγιαρίου με 65-48.Οι παίκτες του Μακεδονικού ξεκίνησαν δυνατά και είχαν από την αρχή τον έλεγχο του παιχνιδιού παίρνοντας δίκαια την πρόκριση.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Καλφόγλου από τον αγώνα Εσπερος Λαμίας-ΚΣ Γέφυρας για την Β΄ Εθνική ανδρών

Παρελθόν από το Πευκοχώρι ο Ευριπίδης Μελετιάδης

Η διοίκηση και ο τζένεραλ μάνατζερ της Ευρώπης Πευκοχωρίου ανακοίνωσαν την λύση συνεργασίας με τον Ευριπίδη Μελετιάδη. Έγινε συνάντηση των δύο πλευρών και παρά την επιθυμία της διοίκησης για συνέχιση της συνεργασίας ο Ευριπίδης Μελετιάδης παρέμεινε στην αρχική του απόφαση να αποχωρήσει.
΄

Τακτική Γενική Συνέλευση στην ΕΟΚ

Το Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ. με την υπ΄ αριθμ. 33/28-02-2019 απόφασή του  προκηρύσσει τη σύγκληση της Ετήσιας Γενικής Συνέλευσης των σωματείων μελών της Ε.Ο.Κ. σύμφωνα με τα άρθρα 8 – 11 του Καταστατικού της και 27 & 51 παρ. 8 του Ν. 2725/1999.

Οι πρώτες της στατιστικής στην Α1 Γυναικών

Μετά την ολοκλήρωση της 16ης αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών οι κορυφαίες, στατιστικά αθλήτριες είναι:

Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Τετάρτη 6 Μαρτίου στις 16.30 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι αθλητές που καλούνται είναι οι:

Τα παιχνίδια για την Α΄ ανδρών ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Χαλκηδόνα-ΧΑΝΘ και δηλώσεις Δανάκη, Τσαλώνη και Ζαφειρούδη

Τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής στην ΕΚΑΣΘ

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

«Διπλή» επιτυχία για το προπαιδικό των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων

Με 2/2 συνέχισαν τα προπαιδικά των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων. Συγκεκριμένα το τμήμα που συμμετέχει στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ, νίκησε το αντίστοιχο συγκρότημα του Αχιλλέα Τριανδρίας με 49-55 μετά από συναρπαστικό αγώνα, ενώ αυτό που συμμετέχει στο τουρνουά επικράτησε με 42-36 του δεύτερου τμήματος του Μαντουλίδη. Αναλυτικά: