«Πήρε φόρα» στην επανάληψη ο Ιωνικός και κέρδισε την GBA

Εξαιρετικός στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιωνικός επικράτησε με 79-63 της GBA. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 23ο λεπτό με τέσσερις πόντους, όμως η απάντηση των παικτών του Θόδωρου Χριστοφορίδη ήταν άμεση, αφού μέχρι το τέλος της περιόδου πήραν διψήφια διαφορά. Η νίκη αφιερώνεται στον Ηλία Βάσκο που τραυματίστηκε σοβαρά στο προηγούμενο ματς και θα χάσει τη χρονιά.

Δεκάλεπτα: 25-13, 35-32, 56-45, 79-63
Διαιτητές: Πράττος-Καντερές-Κανελλίδης
Ιωνικός (Χριστοφορίδης-Γουλτίδης): Σαρακατσάνος 11(3), Παναγιώτου 2, Μπατάκας 9, Τολιόπουλος 4, Γιώρτσος 9(3), Μαγκιόγλου, Αντωνιάδης 15(3), Γιαμούκης 7, Κόκουρας 9, Σαρησάββας 2, Βαϊράμης, Αγγελόπουλος 11.
GBA (Δεμερτζής): Κουτσοδήμος 6, Κανλής 5(1), Σπυρόπουλος 3, Καμηνέλης 11(1), Ντινάκης 14(1), Φωτιάδης 16(2), Χαραλαμπίδης Χ., Κουντουράκης, Μαυροχωρίδης, Τσινόπουλος 4, Δάγκας 2, Χατζής 2.