Χρειάστηκε παράταση στη Νεάπολη η ΜΕΝΤ

Τον… χάρο με τα μάτια της είδε η ΜΕΝΤ καθώς επικράτησε στην παράταση του εξαιρετικού ΠΚ Νεάπολης με 52-45 διατηρώντας το αήττητο.
Οι νικήτριες προηγήθηκαν με 41-28 στην τρίτη περίοδο, όμως στην τελευταία οι γηπεδούχοι με σερί 15-2 (!!!) ισοφάρισαν τον αγώνα με σουτ της Μπακογιάννη, ενώ είχε προηγηθεί η «Ενωση» με δύο βολές της Καμπίτση (οι μοναδικοί πόντοι της ομάδας στο δεκάλεπτο). Στην έξτρα περίοδο με τρία τρίποντα από τις Πολύχρου, Καμπίτση και Παπαρέντη η ΜΕΝΤ «καθάρισε» το παιχνίδι.

Δεκάλεπτα: 6-13, 11-31, 28-41, 43-43(κ.α.), 45-52
Διαιτητές: Μαγή-Αλατσίδης
ΠΚ Νεάπολης (Παγκούτσος): Νιγδέλη 1, Παράσχου 4, Μήτα 6, Τότσικα, Υδραίου, Γιοσμά 3(1), Μπακογιάννη 10, Ιακωβίδου 2, Παπακωνσταντίνου 13, Λιόλιου 6, Παπαδοπούλου.
ΜΕΝΤ (Ακσεχέρογλου-Νομικός): Τσαλοπούλου 3, Καμπίτση 13(3), Παπαρέντη 3(1), Πολύχρου 17(3), Σιδερά, Καλογρίδου 7, Αραμπατζή, Κωφοκώτσιου 2, Κουλαρτσά 3, Σιδερίδου 2, Πεταχτή 2.