Νίκη στο τέλος για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Η βαθμολογία του δεύτερου ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 21ης αγωνιστικής για το δεύτερο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου επικράτησε στη Μίκρα της Βεργίνας με 87-79 και διατήρησε τη διαφορά ασφαλείας από τη δεύτερη θέση, κάνοντας ένα ακόμη βήμα για την άνοδο στη «μεγάλη» κατηγορία.
Οι νικητές πήραν προβάδισμα δέκα πόντων στην τρίτη περίοδο, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 37ο λεπτό.
Δεκάλεπτα: 21-15, 38-37, 60-60, 79-87
Διαιτητές: Κουτσουμάρης-Ντόντης
Βεργίνα (Βουρδέρης-Μήτσικας): Καλιδόπουλος, Παρίσης 7, Σταυράκης, Δελκούσης 8, Κονιώρης 8, Φύκατας 25(3), Παπαγεωργίου 23, Καπόνης 8(1), Παντέρης.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Αποστολίδης-Αποστολίδου): Λιούκας 2, Μυλωνάς 24, Πατίκας Δ. 14(4), Ουρκέρογλου 5(1), Πατίκας Γ. 8, Μπουραζάνης 5, Σκεύης, Παπαγεωργίου 10(1), Στεφανίδης 13.