Χρειάστηκε δύο παρατάσεις το Ασβεστοχώρι

Υστερα από 50 λεπτά αγώνα το Ασβεστοχώρι πέτυχε σημαντική νίκη στην έδρα του με 75-72 επί του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Οι νικητές κατάφεραν να προηγηθούν με 13 πόντους στην αρχή του τρίτου δεκαλέπτου, όμως στο τέλος του κανονικού αγώνα βρέθηκαν πίσω με 51-53.

Ο Καλούτσικος με δύο βολές ισοφάρισε, ενώ ενάμιση δεύτερο πριν το τέλος της πρώτης παράτασης το σκορ ήταν 63-60 με μία βολή του Σαχινίδη. Με τρίποντο Κωνστακίδη σε νεκρό χρόνο οι δύο ομάδες πήγαν στη δεύτερη παράταση, όπου από την αρχή της οι νικητές ήταν μπροστά με μικρή διαφορά.

Δεκάλεπτα: 20-9, 28-24, 41-38, 53-53(κ.α.), 63-63(α΄παρ.), 75-72
Διαιτητές: Σιταρίδης-Αναστασιάδης Β.-Κουτσουμάρης
Ασβεστοχώρι (Μητριτζίκης-Κουτσουρίδης): Αρνίδης 11(3), Γεωργίου, Σταματέλος 9(1), Τάνης, Σερέτης 11(1), Κουλουμπής 9, Βαλεργάκης 3(1), Παπαχρήστος, Σαχινίδης 6(1), Μελίδης 11, Καλούτσικος 15.
Μέγας Αλέξανδρος (Κασαπίδης): Συμεών 4, Λάζαρης, Βαγιάτης 7, Νεράντζης 2, Σιπητάνος 29(2), Γιαχανατζής 5(1), Γαλής, Κωστακίδης 15(1), Τσαντάκης 2, Γιαννιός 2, Κούτος 6.