Μεγάλο «διπλό» στη Μίκρα για την ΑΕ Πυλαίας

Αν και αγωνίστηκε χωρίς τον Χατζηνικολάου και με τον Πολυμένη εκτός στο δεύτερο ημίχρονο λόγω ενοχλήσεων, η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε στη Μίκρα το Ναύαρχου Βότση με 65-66. Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά μέχρι το  34ο λεπτό όταν ο Βότσης πέρασε με τρεις πόντους.

Με τρίποντο του Βούκα ισοφάρισε και με πέντε ακόμη  συνεχόμενους πόντους η ΑΕ Πυλαίας ξαναπήρε διαφορά. Μετά τη διαμόρφωση του τελικού σκορ, σε νεκρό χρόνο είχαμε άστοχο σουτ από τον Μυστηλιάδη των γηπεδούχων.
Δεκάλεπτα: 16-24, 30-34, 51-56, 65-66
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Σελεβός-Παπαδόπουλος Κ.
Ναύαρχος Βότσης (Μανωλόπουλος-Γεωργάκας): Μηντζαρίδης 4, Σημανδούρας 3, Σταυρίδης 18(3), Καλαϊτζής 8(2), Ρικούδης, Πασσαρής, Βεργίνης 18, Μηνίδης, Μαντζαβίνος 2, Κουκοβίνος, Μυστηλιάδης 12(3).
ΑΕ Πυλαίας (Πολυμένης-Αντώνης): Μπάγκι 17(3), Πολυχρονιάδης Θ. 3(1), Βούκα 12(2), Πολυμένης 10(1), Παπαρισούλης Β. 5, Νησιώτης 5(1), Καραγιαννίδης 14.