25 Οκτ 2018

Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ  Α΄ ΦΑΣΗ

Το πρόγραμμα Σαββάτου, Δευτέρας, Τρίτης και Τετάρτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της για Σάββατο, Δευτέρα, Τρίτη και Τετάρτη που είναι το εξής:

Φιλικό στην Ευκαρπία για την Προποντίδα Χαλκηδόνα-Φωτορεπορτάζ

Φιλικό αγώνα με αντίπαλο το ΠΣ Ευκαρπίας εκτός έδρας έδωσε πριν από λίγο η Προποντίδα-Χαλκηδόνα.

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι στην Α1 και Α2 γυναικών

Ανακοινώθηκαν από την ΕΟΚ οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων για την πρώτη μέρα της Α1 και Α2 γυναικών που είναι οι εξής:

Νέα επικράτηση για το παιδικό της ΧΑΝΘ

Την τέταρτη νίκη της στο πρωτάθλημα παίδων πανηγύρισε η ΧΑΝΘ, καθώς στην αναμέτρηση της πέμπτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος επιβλήθηκε του Ναύαρχου Βότση με 79-51.

Προπόνηση την Τρίτη για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων-Ποιοι κλήθηκαν να συμμετάσχουν

Την Τρίτη 30 Οκτωβρίου και ώρα 16:00, στο γήπεδο της Μίκρας Β’ , θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών του κλιμακίου Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων:
΄

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι στην Α1 και Α2 ανδρών

Ανακοινώθηκαν από την ΕΟΚ οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων της Α1 και Α2 ανδρών που είναι οι εξής:

Φιλικό αύριο για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς κόντρα στο εφηβικό τμήμα του ΠΑΟΚ

Με μια μεσημεριανή προπόνηση ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα της Πέμπτης για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς που αύριο Παρασκευή θα αντιμετωπίσει σε φιλικό παιχνίδι το εφηβικό τμήμα του ΠΑΟΚ. Ο αγώνας θα γίνει στο «PAOK Sports Arena» στις 14.00.

Στιγμιότυπα από τον χθεσινό αγώνα παίδων ΧΑΝΘ-Ναύαρχος Βότσης 79-51

Η παρακάμερα του αγώνα Ολυμπιακός-Φενερμπαχτσέ για την Ευρωλίγκα γυναικών

Τι δήλωσαν Γιώργος Αποστολίδης και Γιάννης Κοτσάνος στο μπλογκ του ΚΣ Γέφυρας

Διαδικτυακές μεταδόσεις αγώνων Α1 γυναικών και Α2 ανδρών

Το ΔΣ της ΕΟΚ ενέκρινε τη χορήγηση αδειών για απευθείας διαδικτυακές μεταδόσεις για τους παρακάτω αγώνες:

Τέσσερα παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ. Αναλυτικά:

Τι δήλωσαν Παντελάκης και Σωτηρίου για το παιχνίδι των γυναικών του Ολυμπιακού με τη Φενέρμπαχτσέ

O προπονητής των γυναικών του Ολυμπιακού Γιώργος Παντελάκης δήλωσε μετά το παιχνίδι με τη Φενερμπαχτσέ για την Ευρωλίγκα γυναικών: «Αρχικά να πούμε συγχαρητήρια στη Φενέρ για τη νίκη της. Για εμάς ήταν το πρώτο μας παιχνίδι στο θεσμό. Όμως φάνηκε λίγο η απειρία μας σε αυτό το επίπεδο. Αλλά η διάθεση που είχαν οι παίκτριες θα μας κάνουν στη συνέχεια να είμαστε ανταγωνιστικοί με τις υπόλοιπες ομάδες».

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα Φρυγανιώτης-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

«Ανέβασε στροφές» στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣ Πανόραμα-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με τον Θερμαϊκό Θέρμης

«Φορτσάροντας» στην επανάληψη ο ΑΣ Πανόραμα κατάφερε να ανατρέψει το 18-27 με το οποίο έχανε στην έδρα του από τον Θερμαϊκό Θέρμης και να πάρει τη νίκη με 47-42. Οι νικήτριες αφιέρωσαν την επιτυχία στις Χατζηθεοδώρου, Τοκμάκη και Τυφλού που είχαν γενέθλια τις προηγούμενες μέρες.

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο ΕΟ Σταυρούπολης

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι, ο ΕΟ Σταυρούπολης επικράτησε στην Περαία με 36-42 του Ζέφυρου. Οι νικήτριες που προηγήθηκαν για πρώτη φορά στις αρχές του τετάρτου δεκαλέπτου με ένα πόντο, «καθάρισαν» μετά το 37ο λεπτό, όταν πήραν μια μικρή διαφορά που την κράτησαν μέχρι το φινάλε.