20 Ιαν 2018

Τι δήλωσε ο Θοδωρής Δαλαγκόζης για τον αγώνα των Ικάρων Σερρών με τους Τιτάνες Παλαμά

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων ΜΕΝΤ-Βεργίνα

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων σημερινών αγώνων σε Γ1 και Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών, εφήβους και παίδες

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Συλλυπητήρια στον Ηλία Παπαθεοδώρου από το ΔΣ της ΕΟΚ

Το διοικητικό συμβούλιο της ΕΟΚ εκφράζει τα συλλυπητήριά του στον Ηλία Παπαθεοδώρου και τους οικείους του για την απώλεια του πατέρα του, Ιπποκράτη.

Πήραν το ντέρμπι του ομίλου οι κορασίδες του Αρη

Με πολύ καλή απόδοση στην άμυνα και ανεβάζοντας στροφές στο τέλος οι κορασίδες του Αρη επικράτησαν με 46-37 του ΠΣ Ευκαρπίας στο ντέρμπι του ομίλου. Οι «κίτρινες»  προηγήθηκαν με 42-28 λίγο πριν το τέλος του αγώνα.

Χωρίς πρόβλημα οι κορασίδες του ΠΑΟΚ

Εξαιρετικές οι κορασίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν με το ευρύ 74-15 του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι κορασίδες της Νέας Ραιδεστού

Με εξαιρετική απόδοση στην άμυνα και ανεβάζοντας στροφές στην τελευταία περίοδο, οι κορασίδες της Νέας Ραιδεστού επιβλήθηκαν με 43-26 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον πρώτο όμιλο των εφήβων της ΕΚΑΣΘ

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα εφήβων ΠΑΟΚ-Μαντουλίδης

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος κορασίδων της ΕΚΑΣΘ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Ρεκόρ στην Α2 ανδρών για το Περιστέρι-«Καθαρή» επικράτηση του Ηρακλή-Όλα τα φύλλα αγώνα

Το Περιστέρι επικράτησε 90-61 του Αμαρουσίου στο κλειστό του Αγίου Θωμά και με 14 νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές ισοφάρισε το ρεκόρ καλύτερης εκκίνησης στο πρωτάθλημα, που κατέχει από πέρσι ο Πανιώνιος. Αναλυτικά:

Εύκολη επικράτηση για τις κορασίδες της Χαλάστρας

Χωρίς να συναντήσουν αντίσταση οι κορασίδες του Πύργου επικράτησαν με 72-21 στην Χαλάστρα του ΕΟ Σταυρούπολης.

Νίκη στη δεύτερη παράταση για την Old School

Επική ανατροπή για την Old School σε ματς θρίλερ που κρίθηκε στην δεύτερη παράταση χθες στο κλειστό γήπεδο της ΜΕΝΤ καθώς επικράτησε με 65-68 του ΑΣ Αστέρες

«Πέρασε» και από τα Χανιά η Ελευθερία Μοσχάτου-Η βαθμολογία του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών-Φωτορεπορτάζ

Καλύτερη σε όλο το παιχνίδι η Ελευθερία Μοσχάτου επικράτησε στα Χανιά του ΟΑΧ με 48-55 στο παιχνίδι που «άνοιξε» την αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών.

«Διπλό» γοήτρου στο κλειστό του ΠΑΟΚ για τους εφήβους του Μαντουλίδη

Καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα οι έφηβοι του Μαντουλίδη επικράτησαν στο κλειστό του ΠΑΟΚ με 81-84.

Ανετο «πέρασμα» από τη Νεάπολη για τις κορασίδες του Παναθλητικού

Εχοντας μεγάλο προβάδισμα από την αρχή του αγώνα οι κορασίδες του Παναθλητικού επικράτησαν στη Νεάπολη του ΠΚ με 24-56.

Δείτε τις δηλώσεις του φόργουορντ του Χαρίλαου Τρικούπη Γιάννη Καραγκιολίδη ενόψει του παιχνιδιού κόντρα στον ΚΣ Γέφυρας

Ανετο «διπλό» στην Πυλαία για τις κορασίδες της ΜΕΝΤ

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή το οποίο διεύρυναν στην τρίτη περίοδο, οι κορασίδες της ΜΕΝΤ επικράτησαν εκτός έδρας της ΑΕ Πυλαίας με 42-64.

Εκοψαν την πίτα τους οι γυναίκες του Ζέφυρου-Φωτορεπορτάζ

Η εκδήλωση κοπής πίτας του γυναικείου του Ζέφυρου, έλαβε χώρα τις προηγούμενες ημέρες. Ο σύλλογος της Περαίας ευχαριστεί τον χορηγό του «Περί ορέξεως» στο Νέο Ρύσιο για το τραπέζι που έκανε στα πλαίσια της εκδήλωσης.

Παίκτες και προπονητές ΑΕ Λάρισας: «Απλήρωτοι από την αρχή της σεζόν»

Οι καλαθοσφαιριστές και το τεχνικό επιτελείο της ΑΕ Λάρισας, εξέδωσαν την ακόλουθη ανακοίνωση:

«Κατοστάρα» των γυναικών του Ολυμπιακού στο ντέρμπι των «αιωνίων»-Η βαθμολογία-Τι δήλωσαν Μίσσας, Καντζιλιέρης (βίντεο) και Σταμάτη-Φωτορεπορτάζ

Στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 12ης αγωνιστικής στην Α1 γυναικών ο Ολυμπιακός επικράτησε με 102-29 του Παναθηναϊκού.

Τα παιχνίδια των πρωταθλημάτων εφήβων και κορασίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Αρκετά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Δείτε τις δηλώσεις των Αριάνα Μούρερ και Τζάκι Λούνα Κάστρο

Καφαντάρη-Κατωπόδη: "Η ομάδα είναι πανέτοιμη"

Νίκη στην παράταση για το Καλοχώρι

Αγώνας για γερά νεύρα ήταν ο σημερινός, ο οποίος τελείωσε με νίκη στην παράταση για τον Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου που επικράτησε με 68-60 των Ακαδημιών Πρωταθλητών. Οι παίκτες των νικητών με καθαρό μυαλό και με πολύ καλή άμυνα (δέχτηκαν μόλις δύο πόντους στην παράταση) πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Πήραν ένα ακόμη ντέρμπι τα Μετέωρα

Ασταμάτητα τα Μετέωρα και απέναντι στην καλύτερη μέχρι πρότινος επίθεση του ομίλου, της ομάδας του Αγίου Δημητρίου καθώς επικράτησαν με 57-54.

«Φόρτσαρε» στην τελευταία περίοδο ο ΓΣ Μενεμένης

Με καλή άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο ο ΓΣ Μενεμένης πήρε δύσκολη νίκη στην Νεοχωρούδα, επικρατώντας στο τελευταίο δεκάλεπτο του τοπικού Αγίου Γεωργίου με 62-77.

Παραιτήθηκε από τον ΑΣ Αστέρες ο Χατζημιχαήλ

Η παραίτηση του προπονητή Γρηγόρη Χατζημιχαήλ από τον ΑΣ Αστερες για προσωπικούς λόγους ήταν το αποτέλεσμα της σημερινής ήττας στη δεύτερη παράταση από την Old School.

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων σημερινών αγώνων σε Γ1 και Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Γ1 ΄κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Νταμπλ-σκορ παρά… τρία για τον ΠΑΟΚ Κυμίνων-Μαλγάρων

Άλλη μια εύκολη νίκη για τον ΠΑΟΚ Κυμίνων-Μαλγάρων που επικράτησε στην έδρα του της ΑΕΚ Αγίου Αθανασίου με 67-35.