Τρίτες στην Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών οι Ελπίδες Ηλιούπολης-Επικράτησαν με 59-52 του ΓΣ Μενεμένης-Φωτορεπορτάζ

Την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην Γ2 ΕΚΑΣΘ κατέκτησαν οι Ελπίδες Ηλιούπολης κερδίζοντας στον μικρό τελικό της κατηγορίας σε ένα πραγματικό ντέρμπι τον ΓΣ Μενεμένης με 52-59.

Στον πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Μενεμένης ήταν καλύτερη και είχε το προβάδισμα στο σκορ με 29-26. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ελπίδες βελτιώνοντας κυρίως την άμυνα ανέβασαν την απόδοση τους και πήραν την πολύτιμη νίκη με το τελικό 52-59 κλείνοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο την φετινή μπασκετική χρονιά συνδυάζοντας την άνοδο στην Γ1 κατηγορία με την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Δεκάλεπτα: 11-9, 29-26, 43-45, 52-59
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Χατζίδου
ΓΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ (Τσελεμπής): Σιώτας 11, Τσαρδούλιας 8, Μπάση 7,  Τζέκος 6(1), Χατζηευστρατίου 5, Χαλκίδης 4, Ματζίρης 3(1), Τζίβας 3(1), Ρηγογιάννης 3(1), Ταχτσίδης 2, Χουρμουζηίδης.
ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Κασούμης–Βεζύρης): Κυριαζίδης 26(5), Γιαννακίδης 9, Πάσχος 7(1), Κατσουπάκης 7(1), Σταμάτης 4, Χασιώτης 4, Μισιούδης 2, Νικολαϊδης, Δημητρίου, Μαυρουδής.