«Εσπασαν την έδρα» του Αστέρα Ιπποδρομίου Μαντουλίδη και ισοφάρισαν σε 2-2 οι γυναίκες του ΓΣ Μενεμένης-Σε πέμπτο παιχνίδι-τελικό οι δύο ομάδες

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο ΓΣ Μενεμένης επικράτησε στον Μαντουλίδη του Αστέρα Ιπποδρομίου με 46-51 και έκανε το 2-2 στις νίκες. Οι δύο ομάδες θα… λύσουν τις διαφορές τους για το πρωτάθλημα της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών και την άνοδο στην Α2 σε πέμπτο παιχνίδι που θα διεξαχθεί στο κλειστό των Αμπελοκήπων, σε άγνωστη ως τώρα ημερομηνία καθώς την Τετάρτη που ήταν αρχικά ορισμένο στο ίδιο γήπεδο διεξάγεται το φάιναλ-φορ των κορασίδων.

ΟΙ φιλοξενούμενες πήραν σημαντική διαφορά στη δεύτερη και την τρίτη περίοδο. Οι γπηεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 45-45 στο 36ο λεπτό, όμως η ομάδα της Μενεμένης με σερί 1-6 πήρε την πολυπόθητη νίκη.

Δεκάλεπτα: 5-8, 15-24, 32-41, 46-51
Διαιτητές: Πλατέλλα-Μπαχτσεβανόπουλος
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ(Ιωαννίδης-Νικολαΐδης): Σαββοπούλου 2, Σιφναίου, Νάκη, Κασάπη, Γαβρίλη 16(2), Φόρογλου 4, Παπαδοπούλου Δ. 10, Κακαγιά, Φιλίππου, Ζαμπουρίδου 11(1), Σταματάκη 3, Παλαμουτίδου.
ΓΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ (Σάββας-Σάββα): Παυλίδου 7(2), Αναστασιάδου 10, Καβακίδου 1, Ντουγιουτζή 1, Σιδηροπούλου 8(2), Βασιλειάδου 17, Παναγιωτίδου 7.