Αλμα ανόδου για τον ΒΑΟ

Μεγάλη επιτυχία για τον «Βυζαντινό» που επικράτησε στο ντέρμπι με 82-71 του Κεραυνού Αγίου Παύλου. Με τη νίκη αυτή η ομάδα των Συκεών αποσπάστηκε τρεις βαθμούς από τον αντίπαλό της και την τρίτη θέση, οκτώ αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.
Οι γηπεδούχοι είχαν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ. Ο Κεραυνός ισοφάρισε σε 30-30 στο 18ο λεπτό και παρέμεινε κοντά στο σκορ μέχρι τα τελευταία λεπτά.
Δεκάλεπτα: 18-11, 35-33, 56-51, 82-71
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Καρκαλέτσης-Δέλλας
ΒΑΟ (Χριστοφορίδης-Νεστορόπουλος): Ταζόπουλος, Παπανικολάου 17(2), Χατζηκωνσταντίνου 4, Τζουβάρας 12(4), Ζησόπουλος, Ζηκούλης 18(3), Παπαευαγγέλου 11, Πισιώτης, Βουνάκης 6(1), Καραγιαννίδης 6, Καρούζος 8(2).
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ(Αλμπάνης-Παπαντωνίου): Παπαδόπουλος 13, Ιωσηφίδης 15(1), Κουπαράνης, Αγγελόπουλος 4, Μασλαρινός 8(2), Τουρσουτζιάν, Στεργάκης, Μελίδης, Βαλαβανίδης 9, Χατζατούρωβ 9(3), Λάππας 13(1), Τσιουπλής.