Δίκαια επικράτηση για την ΑΕ Πυλαίας

Σημαντική νίκη πέτυχε στην έδρα της η ΑΕ Πυλαίας που επικράτησε με 77-66 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας.

Οι γηπεδούχοι πήραν από τα πρώτα λεπτά το προβάδισμα στο σκορ και μάλιστα μετά τη δεύτερη περίοδο γύρω στους δέκα πόντους. Στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου οι «ψαράδες» μείωσαν σε 41-36 και στα μέσα του σε 47-44. Οι παίκτες της ΑΕ Πυλαίας με σερί 8-2 έκλεισαν την περίοδο προηγούμενοι με 55-46 και ξαναπέρασαν με διαφορά στις αρχές της τελευταίας, «καθαρίζοντας» το παιχνίδι.
Δεκάλεπτα: 21-14, 39-27, 55-46, 77-66
Διαιτητές: Σιταρίδης-Παπαδοπούλου Κ.-Δήμου
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ(Ντούλης): Σουλούγκας 15(3), Αλεξιάδης 8, Κουλουμπής 5(1), Μιχαηλίδης 16(4), Παπαδόπουλος 6(2), Κυριακίδης, Γρηγοριάδης 18, Μαλιγκούρας, Τσαντάκης 8, Πιλάτος 1.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ (Χατζόπουλος): Γροζτίδης, Μαρωνίδης, Μπάφας 2, Κούρογλου, Αγλαμίσης Τ. 10, Περδίκας 26(2), Δεμίρογλου 2, Χαριζάνης 6, Αγλαμίσης Θ. 16(2), Κατερινόπουλος 5.