«Άλωσαν» το Επταπύργιο οι νεάνιδες του Ηρακλή-Νίκη στην παράταση και πρόκριση στην τετράδα της διοργάνωσης-Η βαθμολογία

Νίκη τετράδας πέτυχαν οι νεάνιδες του Ηρακλή που επικράτησαν ύστερα από συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση με 56-64 του Παναθλητικού στις Συκιές.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 19-3 στα πρώτα λεπτά, όπως ο Γηραιός «ροκάνιζε» σιγά σιγά τη διαφορά και πήρε προβάδισμα για πρώτη φορά με 33-35, στα μέσα της τρίτης περιόδου. Μάλιστα έφθασε να προηγείται με 43-52, λίγο πριν το τέλος της κανονικής περιόδου, όμως η ομάδα των Συκεών κατάφερε να πάει το ματς στην παράταση. Εκεί ο Ηρακλής ήταν πολύ καλύτερος και επικράτησε δίκαια.

Δεκάλεπτα: 19-7, 28-25, 38-42, 54-54(κ.α.), 56-64
Διαιτητές: Πλατέλλα-Αναστασιάδης Β.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Διαβολεμένου): Τσιλιφώνη 1, Γράψα 17, Αναγνωστοπούλου 12(2), Βουζούκου 2, Θεοδοσίου 4, Στάθη, Μπαξεβάνου 12, Παντώτη 3(1), Κωνσταντινίδου 5, Ματσούκα.
ΗΡΑΚΛΗΣ(Παπαβασιλείου-Λαμπρόπουλος): Πάππα Ρ. 4, Πετρίδου 4, Κλιματσάκη 8, Πάπα Ι. 4, Καλογρίδου 19, Θωμαϊδου 3, Σιδηροπούλου 19, Αλλεν Χ. 2, Ευαγγελοπούλου, Γραμματικοπούλου, Αλλεν Α. 1.

Η βαθμολογία

1) ΠΑΟΚ               26           1107-476              631
2) ΑΡΗΣ                25           910         652-258
3) ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ         20           637-834                -197
4) ΗΡΑΚΛΗΣ       18           689-758                -69
5) ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ               18           689-910                -221
6) Μ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ            10           358-760                -402

*Ο Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.
**ΠΑΟΚ και Ηρακλής έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.