29 Οκτ 2017

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Νικόπολη-Ιωνικός για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Δείτε τις δηλώσεις Γυμνόπουλου και Χαλάτση μετά το τέλος του αγώνα Μακεδονικός-Αίας Ευόσμου για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Δείτε τις δηλώσεις Πέρκου και Γκαϊτατζή μετά τον αγώνα Ανατόλια-Φάρσαλα για τη Β΄ Εθνική ανδρών

Τα σημερινά αποτελέσματα και το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

Τα σημερινά αποτελέσματα

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των τεσσάρων ομίλων της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ηττα για τον Ηρακλή στην Πάτρα-Μόνο στην κορυφή της Α2 ανδρών το Περιστέρι

Το Περιστέρι παρέμεινε η μόνη αήττητη ομάδα μετά το πέρας της τέταρτης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών.  Αναλυτικά η τέταρτη αγωνιστική (το κείμενο ανανεώνεται):

Δουβίτσας: «Ευχαριστούμε τον κόσμο για τη βοήθεια»

Βελτίωση στον τομέα της επίθεσης εντόπισε ο προπονητής της Νίκης Λευκάδας,  Νίκος Δουβίτσας,  μετά τον νικηφόρο αγώνα της ομάδας απέναντι στον Ολυμπιακό Βόλου, ενώ παράλληλα ευχαρίστησε τους φιλάθλους για τη στήριξη. Αναλυτικά η δήλωσή του στο nikilefkadaswbc.gr:

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των δύο ομίλων της Β΄ Εθνικής ανδρών

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Πρώτη επιτυχία για τον Πρωτέα Βούλας

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο Πρωτέας επικράτησε στη Βούλα με 75-68 της Δάφνης Αγίου Δημητρίου.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε Α1 και Α2 γυναικών

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Συνεχίζει αήττητος και ο Πανιώνιος

«Διπλό» και 3Χ3 και για τον Πανιώνιο, που επιβλήθηκε με 79-66 του Αθηναϊκού στο κλειστό της Εργάνης. Οι Νεοσμυρνιώτισσες «καθάρισαν» από το πρώτο ημίχρονο το ροζ φύλλο, όταν βρέθηκαν να προηγούνται με 43-26.

«Πέρασε» κι από τον «Τάφο του Ινδού» το γυναικείο του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί του Παναθηναϊκού

Παρότι αγωνίστηκε χωρίς τις Λύμουρα και Μάλαρντ, ο ΠΑΟΚ επικράτησε και του Παναθηναϊκού με 63-51 στο «Παύλος Γιαννακόπουλος» και διατήρησε τη θέση του στην κορυφή. Οι «πράσινες» ξεκίνησαν δυνατά, αλλά οι Θεσσαλονικιές δεν άργησαν να κάνουν την ανατροπή, κλείνοντας το ημίχρονο στο +13 (22-35) και διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι το φινάλε.

«Κατοστάρα» στην Καλλιθέα για τον Ολυμπιακό-Τι δήλωσαν Καπογιάννη και Σπυριδοπουλου-Φωτορεπορτάζ

Η ομάδα γυναικών του Ολυμπιακού συνεχίζει αήττητη στις εγχώριες διοργανώσεις και μετά τις νίκες επί του Παναθηναϊκού και της Νίκης Λευκάδας επικράτησε εκτός έδρας και των Εσπερίδων με 102-59 στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

«Κοίταξε στα μάτια» τον Φάρο Κερατσινίου ο Παναθλητικός

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια κόντρα στον πανίσχυρο Φάρο Κερατσινιου, ο Παναθλητικος ηττήθηκε με 61-65. Μάλιστα με το σκορ στο 61-62 7" πριν τη λήξη του αγωνα η Χαιριστανιδου αστόχησε από τα 4 μέτρα, σουτ που αν έμπαινε θα άλλαζε τη ροή του αγώνα.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ-ΕΦΟΑ ΖΩΓΡΑΦΟΥ  72-68

«Πέρασαν» από την Καλαμαριά οι γυναίκες του Ηρακλή

Εχοντας προβάδισμα σχεδόν σε όλο το παιχνίδι και παίρνοντας διψήφια διαφορά στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι γυναίκες του Ηρακλή πέτυχαν σημαντική νίκη στην Καλαμαριά επί του Απόλλωνα με 51-62.

Διαφορά 20 πόντων για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από την αρχή που ξεπέρασε και τους 20 πόντους στην επανάληψη η Αναγέννηση επικράτησε εύκολα στο Νέο Ρύσιο με 65-45 του Ναύαρχου Βότση.

Πρώτη επιτυχία για τον Πιερικό Αρχέλαο

«Παρθενική» νίκη για τον Πιερικό Αρχέλαο που επικράτησε με 47-26 του ΕΟ Σταυρούπολης, στο Κλειστό Γυμναστήριο Σιδηροδρομικού Σταθμού Κατερίνης, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Δια χειρός Χωλοπούλου, νίκη στον πόντο για τον Πανσερραϊκό-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με την Ολύμπια Λάρισας

Είπε «όχι» ο Πανσερραϊκός στην Ολύμπια Λάρισας και εξασφάλισε τη τρίτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 γυναικών με 45-44, παραμένοντας αήττητος. Το παιχνίδι δεν ήταν για καρδιακούς και κρίθηκε στο τελευταίο δευτερόλεπτο με τεράστιο γκολ-φάουλ της Χωλοπούλου.

Μεγάλο «διπλό» των γυναικών του Αρη στην Πυλαία

Πολύ σημαντική επιτυχία για το γυναικείο του Αρη που επιβλήθηκε εκτός έδρας της ΑΕ Πυλαίας με 62-69 στο μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης. Οι φιλοξενούμενες πήραν διψήφια διαφορά μετά τη δεύτερη περίοδο, ενώ οι γηπεδούχες μείωσαν στους επτά λίγο πριν το τέλος.

Διαφορά 30 πόντων για τη Νίκη Λευκάδας

Xωρίς να δυσκολευτεί, η Νίκη Λευκάδας πήρε τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών καθώς επικράτησε του Ολυμπιακού Βόλου με σκορ 75-45.

Εύκολη επικράτηση για τους Τιτάνες Δράμας

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι και φθάνοντας τη διαφορά ακόμη και πάνω από τους 20 πόντους στις αρχές της τρίτης περιόδου, οι Τιτάνες επικράτησαν άνετα στη Δράμα με 70-53 της Ασπίδας Ξάνθης.

Αθηναϊκός-Πανιώνιος για την Α1 γυναικών, ζωντανά στις 14:30 από τον Βύρωνα

Ανατόλια-Φάρσαλα για την Β΄ Εθνική ανδρών, ζωντανά στις 17:00 από το Αμερικανικό Κολέγιο

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για όλες τις Εθνικές κατηγορίες περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα που είναι το εξής:

Δύο παιχνίδια για το κύπελλο ανδρών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής: