7 Οκτ 2017

«Φόρτσαρε» στο τέλος η ΕΔΗΛ

Ανώτερη ΕΔΗΛ επικράτησε δίκαια με 69-55 του Μάρκου Μπότσαρη, χωρίς να αποτελεί δικαιολογία η απουσία του Κατρακαλίδη και η αποχώρηση λόγω τραυματισμού στο δεύτερο ημίχρονο του Φλαρούντζου των φιλοξενουμένων.

Εντυπωσιακή νίκη των κορασίδων του Ηρακλή

«Καταιγιστικές» οι κορασίδες του Ηρακλή δεν άφησαν περιθώρια στον Απόλλωνα Καλαμαριάς επικρατώντας με 92-11.

«Διπλό» στον Αγιο Παύλο για τους εφήβους του ΒΑΟ

Για το εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ ο ΒΑΟ επικράτησε εκτός έδρας του Κεραυνού Αγίου   Παύλου με 54-68.

Φωτορεπορτάζ της Δάφνης Σαλιάρη από το φιλικό των γυναικών του Απόλλωνα Καλαμαριάς και του Αρη

Σημαντική νίκη για τον Μακεδόνα Αμπελοκήπων

Καλύτερος στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Μακεδών Αμπελοκήπων επικράτησε της ΔΕΗ εκτός έδρας με 70-74. Ο αγώνας κρίθηκε στα τελευταία λεπτά εκεί όπου οι παίκτες των φιλοξενούμενων πιο ψύχραιμοι μετέτρεψαν το 70-65 σε 70-74 και κέρδισαν το παιχνίδι.

«Κατοστάρα» για τις κορασίδες του ΠΣ Ευκαρπίας

Εντυπωσιακές οι κορασίδες του ΠΣ Ευκαρπίας επικράτησαν με 106-52 του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού.

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων σημερινών αγώνων για τα πρωταθλήματα εφήβων, Γ1 και Γ2 ανδρών της ΕΚΑΣΘ-Συνεχής ανανέωση

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος κορασίδων της ΕΚΑΣΘ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον πρώτο όμιλο των εφήβων της ΕΚΑΣΘ

Δίκαια επικράτηση για τον Θρίαμβο Ταγαράδων

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο Θρίαμβος Ταγαράδων επικράτησε στην έδρα του της Τερψιθέας Ευαγγελίστριας με  74-62.

«Περίπατος» των κορασίδων του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη

Χωρίς κανένα πρόβλημα οι κορασίδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη, επιβλήθηκαν του Αχιλλέα Τριανδρίας με 85-23.

Μεγάλη ανατροπή για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς

Σπουδαία νίκη για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς επί του Θερμαϊκού Θέρμης με 70-68, μετά από ένα πολύ δυνατό παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με τέσσερις πόντους στο τελευταίο λεπτό, ο Ποσειδώνας κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να πάρει τη νίκη μετά την τελευταία άστοχη επίθεση των φιλοξενούμενων.

«Φόρτσαραν» μετά τη δεύτερη περίοδο οι κορασίδες του Αρη

«Ανεβάζοντας στροφές» μετά το δέκατο λεπτό, οι κορασίδες του Αρη επιβλήθηκαν άνετα (18-52) στον Σταυρό του τοπικού Αριστοτέλη.

«Πέρασαν» από το Καλοχώρι οι κορασίδες της Χαλάστρας

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι οι κορασίδες του Πύργου Χαλάστρας, επικράτησαν στο Καλοχώρι του τοπικού Μεγάλου Αλεξάνδρου με 40-42. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με βολή η Δεληολάνη, τέσσερα δεύτερα πριν το τέλος, χάνοντας επίτηδες τη δεύτερη.

Εύκολα το ντέρμπι της Πυλαίας οι έφηβοι της ΑΕΠ

Ήσυχο απόγευμα για το εφηβικό της ΑΕ Πυλαίας, που ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας επικρατώντας με 78-36. Η νίκη είναι αφιερωμένη στον Καρατσίν που τραυματίστηκε στις αρχές του δεύτερου δεκάλεπτου και αποχώρησε.

Τα φύλλα αγώνα και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 Ανδρών

Με πολύ ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της χρονιάς στην Α2 Ανδρών. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Μέγας Αλέξανδρος-Κεραυνός Ωραιοκάστρου για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Νέα εκτός έδρας επιτυχία του Ατλαντα

Δεύτερη σερί νίκη για τον Ατλαντα που επικράτησε με 56-67 σε μια δύσκολη έδρα του Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης. Η νικήτρια ομάδα είχε το προβάδισμα σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και με ένα φανταστικό τρίτο δεκάλεπτο κατάφερε να… κλειδώσει τον αγώνα.

Δείτε το pre-game του αγώνα Χαρίλαος Τρικούπης-Πευκοχώρι για τη Β΄ Εθνική ανδρών

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι κορασίδες της ΜΕΝΤ

Καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο οι κορασίδες της ΜΕΝΤ εκμεταλλεύτηκαν τον τραυματισμό της Νεφέλης Κωνσταντινίδου (που ήταν η κορυφαία της ομάδας της) και επικράτησαν εύκολα της Νέας Ραιδεστού με 66-46. Οι δύο ομάδες εύχονται περαστικά στην παίκτρια ελπίζοντας ο τραυματισμός της να μην είναι σοβαρός και να επανέλθει το συντομότερο.

Εύκολη νίκη για τον Χορτιάτη

Εχοντας εντυπωσιακό προβάδισμα από την αρχή ο Χορτιάτης επικράτησε άνετα στην έδρα του με 55-36 των Κενταύρων.

Χωρίς αντίσταση οι κορασίδες του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τη νίκη επί της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Ευχάριστο απόγευμα πέρασαν οι κορασίδες του ΠΑΟΚ οι οποίες παρά τις πολλές ελλείψεις επικράτησαν εντός έδρας της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με 89-14.

Δείτε τι έγινε στην παρουσίαση των ανδρών του Ηρακλή και τις δηλώσεις για τη νέα αγωνιστική περίοδο

«Διπλό» στον Λαγκαδά για τον ΣΑΕ Αστέρια

Πολύ σημαντική νίκη για την ψυχολογία του, πέτυχε ο ΣΑΕ Αστέρια που επικράτησε στον Λαγκαδά, επί του ΑΣΚ με 77-70. Μετά το πολύ κακό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα και την ήττα με μεγάλη διαφορά από την ομάδα των Μετεώρων, ο ΣΑΕ Αστέρια αφυπνίστηκε και πραγματοποίησε ένα πολύ καλό παιχνίδι.

Ηρακλής-Ερμής Αγιάς για την Α2 ανδρών, σε μαγνητοσκόπηση από το «Ιβανώφειο»

Χολαργός-ΑΣ Καρδίτσας για την Α2 ανδρών, σε μαγνητοσκόπηση από την Αθήνα

Τα παιχνίδια των πρωταθλημάτων εφήβων και κορασίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για την πρώτη αγωνιστική της Α1 και Α2 ανδρών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Στον ΓΣ το ντέρμπι της Ηλιούπολης

Ο ΓΣ κατάφερε να βγει νικητής από το τοπικό ντέρμπι της Ηλιούπολης κερδίζοντας τον Μέγα Αλέξανδρο με 73-80.

Πήρε το ντέρμπι με… ανατροπή ο Δημόκριτος

Σημαντική επιτυχία για τον Δημόκριτο που επικράτησε στους Αμπελόκηπους με 74-70 των Κουφαλίων, παίζοντας εκπληκτικά στην τελευταία περίοδο.

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων σημερινών αγώνων σε Γ1 και Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών-Συνεχής ανανέωση