Δίκαια νίκη για την ΑΕΕ Τούμπας

Σε ένα παιχνίδι με αρκετές διακυμάνσεις στο σκορ, η ΑΕΕ Τούμπας επικράτησε με 79-74 του ΔΑΣΩ.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν εντυπωσιακά και προηγήθηκαν με διαφορά δέκα πόντων στα μέσα της πρώτης περιόδου. Οι παίκτες της ομάδας του Ωραιοκάστρου όμως, έκαναν ένα εντυπωσιακό δεύτερο μισό και βρέθηκαν να προηγούνται στο τέλος του δεκαλέπτου με 18-20.

Στη δεύτερη περίοδο και στο πρώτο μισό της οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως στο τέλος της η ΑΕΕΤ πήρε και πάλι διψήφια διαφορά με 44-34. Το σκορ διατηρήθηκε σε αυτά τα επίπεδα μέχρι το 34ο λεπτό όταν ο ΔΑΣΩ μείωσε σε 66-62 και λίγο αργότερα σε 71-68. Οι γηπεδούχοι όμως με άμεσο σερί 4-0 καθάρισαν το παιχνίδι παίρνοντας τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 18-20, 44-35, 62-54, 79-74
Διαιτητές: Γραικός-Αθανασιάδης-Δημακόπουλος
ΑΕΕ ΤΟΥΜΠΑΣ (Κεσίδης-Χατζημιχαηλίδης): Χατζημιχαηλίδης 12, Πεγιάς 10(2), Φλώρος 4, Κατσαρής 9(1), Λιόλιος 1, Κυρατζής 6, Πισσανίδης 2, Ταρπάγκος 15(3), Χατζηπαραδείσης 14, Παππάς 4, Μεργούπης 2, Δάγκας.
ΔΑΣΩ (Καραγιαννίδης): Μπάγκι 12(4), Χατζηνικολάου 10(2), Βούκα 7, Χότζα 25(4), Καλιώρας 11(1), Γιαννούσης 11, Στάθης 9, Τσακίρης.