Πήρε το ντέρμπι στις… βολές ο ΓΣ Μενεμένης

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες ο ΓΣ Μενεμένης επικράτησε στον Μαντουλίδη του Αστέρα Ιπποδρομίου με 52-54. Οι δύο ομάδες μετά το πρώτο δεκάλεπτο, όταν οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 18-11, ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ.
Στα δέκα δεύτερα πριν τη λήξη και ενώ το σκορ ήταν 51-53 ο Αστέρας ευστόχησε σε 1/2 βολές και το ίδιο έγινε τρία δευτερόλεπτα πριν τη λήξη από τις νικήτριες που έγραψαν το τελικό σκορ. Να σημειωθεί ότι ήταν η πρώτη νίκη της ομάδας στις αναμετρήσεις όλων των χρόνων με τον σημερινό του αντίπαλο ο οποίος προηγείται με 4-1.
Δεκάλεπτα: 18-11, 32-31, 41-44, 52-54
Διαιτητές: Πλατέλλα-Διβόλη Ε.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ(Νικολαΐδης-Παλαμουτίδου): Γρηγοριάδου, Σαββοπούλου, Νάκη 4, Κασάπη 1, Γαβρίλη 15(2), Φόρογλου 9(1), Παπαδοπούλου Δ., Κακαγιά 6, Ζαμπουρίδου 17, Παλαμουτίδου, Μπεσίρη, Φασούλα.
ΓΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ (Σάββας-Σάββα): Σταματιάδου 3, Αναγνωστοπούλου, Παυλίδου 13(1), Ούτσιου 6, Αναστασιάδου 5, Δριστέλα, Καβακίδου 8, Ντουγιουτζή 2, Ζούνη 4, Σιδηροπούλου 7(2), Βασιλειάδου 6, Παναγιωτίδου.