Μεγάλη ανατροπή για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς

Σπουδαία νίκη για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς επί του Θερμαϊκού Θέρμης με 70-68, μετά από ένα πολύ δυνατό παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με τέσσερις πόντους στο τελευταίο λεπτό, ο Ποσειδώνας κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να πάρει τη νίκη μετά την τελευταία άστοχη επίθεση των φιλοξενούμενων.

Η νικήτρια ομάδα μας εύχεται γρήγορη ανάρρωση στον Γιώργο Καλαμάρα ο οποίος ήταν από τους κορυφαίους του γηπέδου αλλά είχε έναν τραυματισμό στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Δεκάλεπτα: 20-21, 31-36, 55-52, 70-68
Διαιτητές: Κουτσουμάρης-Παπαγεωργίου
Ποσειδώνας Καλαμαριάς (Πετρόπουλος): Κεφαλάς 2, Φραντζής 8, Πλατής 4, Βασιλειάδης 6, Πενόπουλος Γ., Καρολίδης, Δερμεντζόγλου 15, Ταγάρας 2, Δημητριάδης 11 (1), Καλαμάρας 22.
Θερμαϊκός Θέρμης (Κουνατίδης): Χαρίστος 14 (2), Σακαλάκης 4(1), Τροφίδης 5(1), Μαλάκης 6, Καφριτσάς, Φωτιάδης, Σαλαβάτης 8, Σμπόνιας 2, Γεωργίου 5 (1), Γκίκας 15 (1), Κουτσουρίδης, Μπατσίλας 9.