«Φόρτσαραν» μετά το 15ο λεπτό οι παίδες του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τη νίκη επί της ΔΕΚΑ

Ένα δεκάλεπτο και κάτι κράτησε η αντίσταση της ΔΕΚΑ στον δεύτερο αγώνα του φάιναλ-σιξ των παίδων της ΕΚΑΣΘ. Από την στιγμή που ο ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα στο σκορ με 22-20 δεν είχε κανένα πρόβλημα να φθάσει σε μία εύκολη επικράτηση, όπως φαίνεται και από το τελικό 62-41. Μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών αλλά και του αγώνα ο Κλωνάρας με 25 πόντους.
Δεκάλεπτα: 11-16, 28-20, 47-31, 62-41
Διαιτητές: Βασιλόπουλος Δ.-Τσαλκιτζής Αρ.
ΠΑΟΚ(Ζαφειρούδης-Αλεξανδρίδης): Κλωνάρας 25, Τσίρμπας, Σολωμός, Ταζόπουλος 8, Βακουφτσής 8(1), Κωστίκας 4, Καραγεωργίου, Ιατρίδης 4, Κόνσουλας, Φίλλιος 2, Χαρίτογλου 3(1), Τουλούπης 8(1).
ΔΕΚΑ(Χατζηβρέττας): Παπασαβόγλου Αν. 13(1), Βενετίδης, Τσιροπούλης Μ., Κοντέλης, Περρής 13(3), Παπασαβόγλου Αρ. 7(1), Θεογιάννης 3(1), Κρίτσικας 3(1), Παπαπασχάλης, Τσιροπούλης Γ. 2, Βασιλείου.