Νίκη σωτηρίας για το ιστορικό Πέρα

Παθιασμένοι για τη νίκη οι παίκτες του Πέρα που ήταν πλήρες για πρώτη φορά σε εκτός έδρας παιχνίδι επικράτησαν μ 53-61 του Μελισσοχωρίου. Η ομάδα του Πέρα στο δεύτερο δεκάλεπτο πήρε διαφορά 21 πόντων, αλλά α ο αγώνας έγινε ντέρμπι στο τελευταίο δεκάλεπτο όταν η διαφορά έφθασε στους τρεις.
Κορυφαίος παίκτης των νικητών ο Κώστογλου πού στα τελευταία κρίσιμα λεπτά πρόσφερε ηρεμία στην ομάδα έπαιξε άμυνα πήρε ριμπάουντ και έβαλε κρίσιμους πόντους.

Δεκάλεπτα: 12-15, 26-40, 42-45, 53-61
Διαιτητές: Κούσης-Αναστασιάδης
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΕΛΛΙΣΟΧΩΡΙΟΥ (Μήλιος): Μουτσούδης 13 (2), Τζικος 3(1), Καλιφούλης 7(1), Νέτσικας 8(1), Πεφτιτσελης 8(2),  Ντοτσης 7(1), Χαλκιας 7.
ΠΕΡΑ (Καραμήτσος): Ιατριδης 4, Παπουλιδης 24 (5), Νικηφοριδης 4, Αθανατος, Κωστογλου19(1), Μουρτάζης 2, Μητκούδης, Καραγιώργης  3(1), Σπυροπουλος, Κονιάκης 5 (1).