4 Δεκ 2016

Νταμπλ-σκορ και… δύο για το εφηβικό της ΧΑΝΘ

Άλλη μια σημαντική νίκη πρόσθεσαν οι έφηβοι της ΧΑΝΘ, φτάνοντας στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος του πρώτου ομίλου, αφού κέρδισαν και την ομάδα του ΠΚ Νεάπολης με 74-36.

Στιγμιότυπα από τον χθεσινό αγώνα ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ-Νίκη Λευκάδας για την Α1 γυναικών

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τον αγώνα παίδων GBA-Βίκτωρ

Νέα νίκη για τους παίδες του Αίαντα Ευόσμου

Για την πρώτη αγωνιστική του δευτέρου γύρου του τρίτου ομίλου του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ, οι παίδες του Αίαντα  Ευόσμου νίκησαν εντός έδρας αυτούς του Αετού Πολίχνης με 56-41.

«Διπλό» στα Κουφάλια για τους παίδες του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι παίδες του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού επικράτησαν στα Κουφάλια του ΓΑΣ με  51-60.

Παραμένει πρώτος στον όμιλο ο Αγιος Νικόλαος Καλαμαριάς

Δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα ο Αγιος Νικόλαος Καλαμαριάς απέναντι στο Νέστωρα καθώς επικράτησε με 62-43 και συνεχίζει να είναι ο πρώτος του ομίλου.

«Πέρασαν» από την ΧΑΝΘ οι παίδες του ΠΑΟΚ

Κλείνοντας το αγωνιστικό διήμερο των αγωνιστικών τμημάτων οι παίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν στην έδρα της ΧΑΝΘ  με 40-61. Οι παίκτες του «Δικεφάλου» ανέβασαν την απόδοση τους στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασαν σε ακόμη μία νίκη.

«Περίπατος» για το παιδικό του Αρη

Άλλη μία εύκολη νίκη για το παιδικό του Αρη, αυτή τη φορά απέναντι στον Μ.Αλέξανδρο με 89-17.

Διπλή επιτυχία για την υποδομή του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Με νίκες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους έφηβοι και παίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς. Αναλυτικά:

«Πέρασαν» από το Καλοχώρι οι έφηβοι της Αρετσούς

Καλύτεροι μετά την δεύτερη περίοδο οι έφηβοι της Αρετσούς επικράτησαν στο Καλοχώρι του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 43-59.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΙΚΑΡΟΣ /ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 55-44

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

ΒΟΡΡΑΣ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Μεγάλο «διπλό» στην Γλυφάδα για τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου

Την πρώτη του νίκη και μάλιστα εκτός έδρας πέτυχε ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου που επικράτησε στο ντέρμπι των… ουραγών της Τερψιθέας στην Γλυφάδα με 70-84. Μεγάλη εμφάνιση από τις Αυτζή και Σίντι για τους νικητές, ενώ από τους γηπεδούχους έπαιζε μόνη της η Χάουαρντ. Πάντως η ατυχία συνεχίζεται για την Τερψιθέα καθώς στα πρώτα λεπτά έπαθε διάστρεμμα η Σπηλιώτης.

Ηττα με… κατεβασμένα τα χέρια για τον Αρη στην Βούλα

Εχοντας πολύ μεγάλη διαφορά από τα πρώτα λεπτά ο Πρωτέας επικράτησε στην Βούλα με 78-53 του Αρη που απογοήτευσε. Οι γηπεδούχες είχαν από το πρώτο ημίχρονο διαφορά 20 πόντων και εξαιρετική την Νικολοπούλου, ενώ από τις «κίτρινες», επέπλευσε μόνο η Μακένζι.

Παράμεινε αήττητος και στην Ξάνθη ο Ολυμπιακός Βόλου

Αν και δυσκολεύτηκε αρκετά στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε άνετα στην Ξάνθη με 42-63 της Ασπίδας. Οι νικήτριες χρειάστηκαν να χρησιμοποιήσουν την Ζέρβα μετά το πέμπτο λεπτό, που βοήθησε σημαντικά παρά το ότι δεν έβαλε πόντο.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Πιερικός Αρχέλαος

Παίρνοντας διαφορά 20 πόντων στην τρίτη περίοδο ο Πιερικός Αρχέλαος επικράτησε άνετα στην Κατερίνη με 66-44 του ΑΟ Σερρών, που πάλεψε στο πρώτο ημίχρονο.

Διαφορά 30 πόντων για τις γυναίκες του Ηρακλή

Εύκολη επικράτηση για το γυναικείο του Ηρακλή με 88-58 επί των Τιτάνων Δράμας. Οι νικήτριες αύξαναν συνεχώς την υπέρ τους διαφορά μέχρι το τελικό σκορ.

«Διπλό» στο Νέο Ρύσιο για την Ολύμπια Λάρισας

Καλύτερη μετά την δεύτερη περίοδο η Ολύμπια Λάρισας επικράτησε στο Νέο Ρύσιο με 46-53 της Αναγέννησης. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 35ο λεπτό μέχρι έξι πόντους, αλλά δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάτι καλύτερο.

Ανετη επικράτηση στο ντέρμπι για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Εχοντας διαφορά μεγαλύτερη των 15 πόντων μετά την δεύτερη περίοδο ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης με 61-39 του ΕΟ Σταυρούπολης. Οι απουσίες των φιλοξενουμένων ήταν πολλές και σημαντικές, χωρίς αυτό να μειώνει την επιτυχία των γηπεδούχων.

«Πέρασε» από τα Γιάννινα η ΑΕ Πυλαίας

Καλύτερες στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτριες της ΑΕ Πυλαίας αν και με αρκετές απουσίες επικράτησαν στα Γιάννινα του ΠΑΣ με 53-61. Οι γηπεδούχοι που είχαν κι αυτοί σημαντικές ελλείψεις πάλεψαν στα δύο πρώτα δεκάλεπτα. Οι διαιτητές έγραψαν στο φύλλο αγώνα για μπουκάλια που έπεσαν στο γήπεδο από την κερκίδα των γηπεδούχων.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι γυναίκες του Ολυμπιακού-Επεισόδια έξω από το γήπεδο πριν την έναρξη- Καπογιάννη: «Δείξαμε χαρακτήρα»-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί του Πανιώνιου

Με την Αμερικανίδα Λινέτα Κάιζερ να σημειώνει 27 πόντους, ο Ολυμπιακός πέρασε νικηφόρα και από την έδρα του Πανιωνίου με σκορ 59-73. Οι «ερυθρόλευκες» δυσκολεύτηκαν να κάμψουν την αντίσταση των αντιπάλων τους, αλλά τελικά η ποιότητα των αθλητριών και οι αρκετές λύσεις που έχει στην διάθεση της η προπονήτρια Ελένη Καπογιάννη, ήταν τα στοιχεία που έγειραν την πλάστιγγα υπέρ τους.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε Α1 και Α2 γυναικών

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

«Πέρασε» από το Γεντί Κουλέ ο Αθηναϊκός

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο Αθηναϊκός επικράτησε στις Συκιές του Παναθλητικού με 68-77. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα εκτός από την τελευταία περίοδο.

Παναθλητικός Goalbet-Αθηναϊκός για την Α1 γυναικών, λεπτό προς λεπτό στις 13:00 από το «Γεντί»-Ενημέρωση και για τα υπόλοιπα παιχνίδια

Ένα ακόμη μεγάλο παιχνίδι θα διεξαχθεί στις 13:00 στην Θεσσαλονίκη για την Α1 γυναικών. Στο κλειστό του Επταπυργίου στις Συκιές ο Παναθλητικός Goalbet θα αγωνιστεί με τον Αθηναϊκό και το μπλογκ θα είναι εκεί για να σας περιγράψει λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση.

Πανιώνιος-Ολυμπιακός για την Α1 γυναικών, ζωντανά από την Νέα Σμύρνη

Το πρωτάθλημα παίδων ξεχωρίζει στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ  που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες-Οι βαθμολογίες της Α1 και Α2 γυναικών

Παιχνίδια για την Α1,την Β΄ και την Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και για την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Πύργος Χαλάστρας-ΣΑΕ Αστέρια για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Ελπίδα Αμπελοκήπων-Γαλαξίας Αδένδρου για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Ανετη επικράτηση για τον ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων-Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από τον αγώνα με τον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων επικράτησε στην έδρα του με 68-44 του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού.