15 Οκτ 2016

Τρίτη συνεχόμενη επιτυχία για το εφηβικό της ΧΑΝΘ

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τους έφηβους της ΧΑΝΘ, αφού κέρδισαν στην έδρα τους τον Μέγα Αλέξανδρο με 62-48.

Στον ΔΑΣΩ το ντέρμπι των εφήβων του Ωραιοκάστρου

Νίκη χωρίς να εντυπωσιάσουν πέτυχαν οι έφηβοι του ΔΑΣΩ στο τοπικό ντέρμπι κόντρα στο ICBS με 63-48. Οι γηπεδούχοι μπήκαν νωχελικά στο ματς και το πλήρωσαν καθώς οι φιλοξενούμενοι πήραν σημαντική διαφορά. Ο ΔΑΣΩ πήρε σταδιακά το προβάδισμα και στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα ανέβασε περισσότερο την διαφορά

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα εφήβων ΔΕΚΑ-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τον αγώνα εφήβων ΑΕ Πυλαίας-GBA

Νίκη για τους εφήβους του Αίαντα Ευόσμου

Για την τέταρτη αγωνιστική του δευτέρου ομίλου, του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΚΑΣΘ, η ομάδα του Αίαντα Ευόσμου επικράτησε εντός έδρας της Αρετσούς με 47-40.

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση τον αγώνα Χολαργός-ΑΕ Λάρισας για την Α2 ανδρών

Δείτε τι δήλωσαν Ατακτίδης, Τράντα, Γκοτζή και Παντελάκης μετά το τέλος του αγώνα Ολυμπιακός-Αρης για την Α1 γυναικών

«Καθάρισε στο τέλος» το εφηβικό του Παναθλητικού Πειραματικού

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το εφηβικό του Παναθλητικού Πειραματικού «καθάρισε» το παιχνίδι καθώς πήρε διαφορά που κυμαινόταν στους είκοσι πόντους και επικράτησε με τελικό σκορ 61-40 των Ελπίδων Ηλιούπολης (ΔΕΚΑ 2).

Δείτε στιγμιότυπα από το τέλος του αγώνα Πύργος Χαλάστρας-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Εύκολο «πέρασμα» των κορασίδων του ΠΑΟΚ από τον Μαντουλίδη

Εχοντας εντυπωσιακό προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι οι κορασίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν εκτός έδρας του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη με 26-78.

«Σοβαρεύτηκαν» στην επανάληψη οι κορασίδες του Ηρακλή

Παίζοντας όπως μπορούν μόνο στο δεύτερο ημίχρονο και ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο οι κορασίδες του Ηρακλή επικράτησαν με 55-19 του ΕΟ Σταυρούπολης.

«Διπλό» στη Μίκρα για τους εφήβους του ΠΑΟΚ

Συνέχεια με νίκη για τους εφήβους του ΠΑΟΚ, που επικράτησαν εκτός έδρας με 52-68 επί της ομάδας των ΑΚ Αστεριών. Με πολύ καλό ξεκίνημα 2-14 και με το πρώτο δεκάλεπτο (8-20) η ομάδα του Γιώργου Ζαφειρούδη έφτασε σε μία ακόμη νίκη.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές στους δύο ομίλους των κορασίδων της ΕΚΑΣΘ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική της Α2 Ανδρών-Φωτορεπορτάζ από τα παιχνίδια

Μία πεντάδα ζευγάρωσε τις νίκες της μετά και τη δεύτερη αγωνιστική της Α2 Ανδρών. Ο Δούκας με το 89-69 απέναντι στο Παγκράτι, ο Πανιώνιος με την εκτός έδρας νίκη επί της Καβάλας (56-66), ο Ηρακλής επίσης μακριά από το σπίτι του με το 77-72 επί του Αρκαδικού, ο Φάρος στο Κερατσίνι με το 92-81 επί του Αίολου Αστακού και η ΑΕΛ που έφυγε από το Χολαργό με το διπλό και το τελικό 73-81.

Δίκαια επικράτηση για το εφηβικό του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι οι έφηβοι του Απόλλωνα επικράτησαν στην Καλαμαριά με 74-55 του ΑΣ Πανόραμα.

Δείτε στιγμιότυπα από την εκδήλωση του Ίκαρου Καλλιθέας για την νέα σεζόν

Πρόσκληση στον κόσμο και δωρεάν είσοδος από τη διοίκηση του Παναθλητικού Πειραματικού

Ραντεβού με την ιστορία έχει αύριο η αντρική ομάδα του Παναθλητικού Πειραματικού, καθώς θα συμμετάσχει για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα της Γ΄ εθνικής κατηγορίας. Η προετοιμασία ολοκληρώθηκε με δυνατές προπονήσεις, πάρα πολύ δυνατά φιλικά και όλα είναι έτοιμα για την αυριανή πρεμιέρα.

Εύκολο «διπλό» για τις κορασίδες του Αχιλλέα Τριανδρίας

Εχοντας προβάδισμα το οποίο αυξανόταν μέχρι το φινάλε του αγώνα οι κορασίδες του Αχιλλέα Τριανδρίας επικράτησαν στο Νέο Ρύσιο της Αναγέννησης με 18-35.

Χρειάστηκε παράταση και...ανατροπή το γυναικείο του Παναθηναϊκού

Δύσκολη νίκη στην παράταση ο Παναθηναϊκός, που χρειάστηκε να κάνει την ανατροπή για να πάρει τη νίκη με 80-76 επί του Πρωτέα Βούλας.

Αγιασμός στον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ-Φωτορεπορτάζ

Αγιασμό ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου που ξεκινάει αύριο Κυριακή πραγματοποίησε ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τον αγώνα GBA-Αριστοτέλης Επανομής για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Φωτορεπορτάζ και βίντεο από την επίσημη φωτογράφιση των γυναικών της ΑΕ Πυλαίας

Νέα επιτυχία για τον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού

Πρώτη εντός έδρας νίκη και τρίτη συνολικά για την ανδρική ομάδα του Πρωτέα Ελευθέριου Κορδελιού, που το βράδυ της Παρασκευής επικράτησε της Ολυμπιάδας Ανω Πόλης με 65-47 με ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο ΣΑΕ Αστέρια

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, όπου ο ΣΑΕ Αστέρια έδειχνε να ψάχνεται μέσα στον αγωνιστικό χώρο, «πάτησε γκάζι» στην επανάληψη και με ένα επιμέρους σκορ 50-23 πήρε με χαρακτηριστική άνεση το ροζ φύλλο αγώνα καθώς επιβλήθηκε με 79-56 της ΔΕΗ.

Πρεμιέρα με «κατοστάρα» για τις γυναίκες του Ολυμπιακού-Καπογιάννη: «Ικανοποιημένοι από την συγκέντρωση»-Σταμάτη: «Κάθε φορά το 100%»-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί του Αρη

Ο πολύ δυνατός και φέτος Ολυμπιακός δεν είχε κανένα πρόβλημα στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών, επικρατώντας εύκολα του Αρη με 108-49, για την πρώτη αγωνιστική.

Η τέταρτη αγωνιστική των πρωταθλημάτων εφήβων και κορασίδων ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ  που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για την Α1 και Α2 ανδρών καθώς και για την Α1 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

«Σούπερ» δεύτερο δεκάλεπτο και νέα νίκη για το Ασβεστοχώρι

Με απίστευτη εμφάνιση στην δεύτερη περίοδο (επιμέρους σκορ 32-13) το Ασβεστοχώρι επικράτησε στην έδρα του με 68-36 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Ηλιούπολης.

«Κάρφωσε» τους Κενταύρους ο Ποδειδώνας Καλαμαριάς

Μεγάλη έκτος έδρας νίκη για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς επί της «σκληροτράχηλης» ομάδας της ΑΚ Κένταυροι με  69-72.

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο Αγιος Νικόλαος Καλαμαριάς

Μεγάλη νίκη για τον Άγιο Νικόλαο Καλαμαριάς που γύρισε παιχνίδι 12 πόντων και επικράτησε στα Βασιλικά του Ορφέα Πλαγιαρίου. Σκληρό παιχνίδι και από τις δυο ομάδες, με τον «Άγιο» που ήταν σε κακή μέρα, να είναι πίσω στο σκορ μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο...

Καπογιάννη: «Με την ίδια σοβαρότητα σε όλα τα παιχνίδια»

Με τον τίτλο του απόλυτου φαβορί για την κατάκτηση και του φετινού πρωταθλήματος ρίχνεται στη μάχη της Α1 Γυναικών ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκες» θα υποδεχθούν στις 14.30 στο ΔΑΚ Γλυφάδας τον Άρη, με την Ελένη Καπογιάννη να έχει όλες τις παίκτριές της στη διάθεσή της, εκτός φυσικά από τις Ερλάνα Λάρκινς και Λινέτα Κάιζερ που δεν έχουν ενσωματωθεί ακόμα στην ομάδα.

Νέα επιτυχία για τα Κουφάλια

Χωρίς να αντιμετωπίσει προβλήματα η ανδρική ομάδα των Κουφαλίων επικράτησε στην έδρα της με 73-52 του Εύριπου.

Πρέκας: «Η πρεμιέρα έχει πάντα ιδιομορφίες»

Ο Παναθηναϊκός ξεκινάει τις φετινές του υποχρεώσεις στην Α1 Γυναικών το απόγευμα  κόντρα στον Πρωτέα Βούλας, στο άδειο λόγω τιμωρίας κλειστό «Π. Γιαννακόπουλος». Ο προπονητής της ομάδας, Πέτρος Πρέκας, μιλώντας στο panathinaikos1908.gr, σχολίασε την πρεμιέρα του πρωταθλήματος για τις «πράσινες», οι οποίες θα στερηθούν τις υπηρεσίες των Σλούκα και Σμιθ:

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Πύργος Χαλάστρας-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Γευμάτισαν παρέα οι παίκτες του ανδρικού του Μεγάλου Αλεξάνδρου

Εκμεταλλευόμενοι την προγραμματισμένη αναβολή του αγώνα της 4ης αγωνιστικής για την ομάδα τους, οι αθλητές και το τεχνικό τιμ του Μεγάλου Αλεξάνδρου βρήκαν την ευκαιρία να βγούνε όλοι μαζί για φαγητό χθες το βράδυ.

Πέρασε από την Πολίχνη ο Χορτιάτης

Καλύτερος στην τελευταία περίοδο ο Χορτιάτης επικράτησε στην Πολίχνη της Αναγέννησης Φλόγας με 61-73.