«Περίπατος» για τον ΔΑΣΩ

Με εξαιρετική απόδοση σε όλο το παιχνίδι και ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο, ο ΔΑΣΩ επικράτησε στο Ωραιόκαστρο με 75-48 της ΑΕ Πυλαίας.
Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να ισοφαρίσουν σε 26-26 στο 15ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με δέκα και διεύρυναν πολύ την διαφορά στο τέλος. Στα μέσα της δεύτερης περιόδου τραυματίστηκε ο Ζηκούλης (διάστρεμμα) στον οποίο αφιερώνεται η νίκη, από παίκτες, τεχνική ηγεσία και διοίκηση.
Δεκάλεπτα: 21-15, 44-31, 58-47, 75-48
Διαιτητές: Τζίμα-Αγραφιώτης Ι.-Τεμέλκου
ΔΑΣΩ(Καραγιαννίδης-Μπουγιουκλή): Παπανικολάου 15(4), Παπαευαγγέλου 23(1), Σιδηρόπουλος 14, Χατζηκωνσταντίνου 11(1), Ζηκούλης 3(1), Τσαβλίδης 5(1), Μπακαβός 4, Βαρδόπουλος, Τσομπανάκης, Κωστόπουλος.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Ντούλης-Κοϊμτζόγλου): Γούλας 5(1), Αλεξιάδης 2, Τόττης 7(1), Μιχαηλίδης 7(1), Παπαδόπουλος 3(1), Νότης 8(1), Μπακιρτζής 12, Βουδούρης, Ατματσίδης 2, Γκόγκος 2.