Νίκησε παγωνιά και ΠΣ Ευκαρπίας ο ΓΣ Μενεμένης

«Διπλό» ήταν το αποτέλεσμα και στο δεύτερο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών, καθώς ο ΓΣ Μενεμένης επικράτησε στην Ευκαρπία του τοπικού ΠΣ με 48-51.
Το παιχνίδι ήταν τραγικό λόγω του ψύχους στα πρώτα λεπτά με το δεκάλεπτο να τελειώνει 9-7. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα και το διατήρησαν μέχρι το 38ο λεπτό όταν οι παίκτριες της τοπικής ομάδας ισοφάρισαν σε 44-44. Όμως η ομάδα της Μενεμένης ήταν πιο ψύχραιμη και έφυγε με την σημαντική νίκη.
Δεκάλεπτα: 9-7, 23-28, 29-38, 48-51
Διαιτητές: Γραικός-Τσαλκιτζής Αθ.
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ (Σταϊκοπούλου): Δημητριάδου, Πετράκη 8(1), Πεχλιβανίδου 6, Μαλτέζου, Κεσεσίδου 10(1), Κεντηρίδου, Κατρακυλίδου 6, Κονδύλη 4, Γκάτσου, Λίτσου 10(2), Κέκελη 1, Αντικατζίδου 3.
ΓΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ (Σάββας): Οικόνομου 17, Παυλίδου 11, Ούτσιου 10, Αναστασιάδου 10,Ντουγιουτζή 1,  Κασάπη, Δεληγιάννη 2, Μελίνη, Σιδηροπούλου, Τσίπα, Παναγιωτίδου.