Μεγάλη επιτυχία των νέων του Παναθλητικού Πειραματικού-Επικράτησαν με ανατροπή και σερί 9-0 στο τέλος, 54-52 των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Ένα πολύ καλό και δυνατό παιχνίδι  διεξήχθη για το πρωτάθλημα νέων, ανάμεσα στον Παναθλητικό Πειραματικό και τους Μαχητές Δόξας Πεύκων με τελικό νικητή τον γηπεδούχο με 54-52 που έκανε σερί 9-0 στα τελευταία λεπτά.
Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Παναθλητικού Πειραματικού μπήκε δυνατά και προηγήθηκε, όμως η ομάδα των Μαχητών ανέτρεψε τη διαφορά και πέρασε στο ημίχρονο 25-31.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πραγματικό ντέρμπι, με την ομάδα των Πεύκων να προηγείται στο τρίτο δεκάλεπτο, τη νίκη όμως να παίρνει στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Παναθλητικός Πειραματικό, αν και έχανε με 45-52, 2:39 πριν το φινάλε. Ο Μαδεμλής έκανε το 47-52 και ο Βαρίτης με τρίποντο και δίποντο ισοφάρισε. Ο Μαδεμλής με λέι-άπ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα μέσα σε τρελά πανηγύρια.Κορυφαίοι των νικητών οι δύο προαναφερθέντες ενώ από τους Μαχητές οι Χατζηκυριακίδης και Τάταρης.

Δεκάλεπτα : 16-12, 25-31, 37-43, 54-52
Διαιτητές: Κουτσουμάρης-Βασιλόπουλος
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Δημητρόπουλος): Μπρόζος 6, Τεχνίτης, Γιαννούλης 5, Βαρίτης  9(1), Τσολάκης  9(1), Μαδεμλής 17, Διαμαντόπουλος 6(1), Βασιλείου 2, Κουνατίδης, Ζάχαρης, Σαμαράς, Παπαδόπουλος, Παπανικολάου.
ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ (Κουγιουμτζίδης): Χατζηκυριακίδης 16(2), Ιακωβίδης 4, Τσίτσος  5, Μπάδης 5(1), Κουτσουκίδης, Παγωνίδης, Βαρδής 4, Φουρκιώτης, Κοπαΐλας, Ευαγγελόπουλος 2 , Τάταρης 16, Σαρρηκώστας.