Δια χειρός… Γκαγκαλούδη η φιλική νίκη επί των Μαχητών για τον Ηρακλή

Τα φιλικά προετοιμασίας συνεχίζονται για τον Ηρακλή, με την ομάδα του Βαγγέλη Αλεξανδρή να αντιμετωπίζει σήμερα τους Μαχητές Δόξας Πεύκων επικρατώντας με 74-72 χάρη στο καλάθι του Γιάννη Γκαγκαλούδη στην εκπνοή του αγώνα.

Διαφορετικά πρόσωπα παρουσίασε πάντως ο Ηρακλής, με την εικόνα του πρώτου δεκαλέπτου να είναι κακή για την ομάδα του Βαγγέλη Αλεξανδρή όπου βρισκόταν πίσω στο σκορ με ένδεκα πόντους (11-22). Στη συνέχεια οι «κυανόλευκοι» πάτησαν γκάζι επιθετικά και έβαλαν… φρένο στην επίθεση των φιλοξενούμενων, με το ημίχρονο να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες (35-35).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι «κυανόλευκοι» πήραν προβάδισμα με 61-52, ωστόσο τα Πεύκα στην τελευταία περίοδο πίεσαν με τον Γκαγκαλούδη να δίνει την λύση στην εκπνοή του αγώνα (74-72).

Πηγή: BlueArena