Νέα επιτυχία για τους εφήβους των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Το εφηβικό τμήμα των Μαχητών Δόξας Πεύκων για μια ακόμη φορά έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με 70-66.

Το παιχνίδι ήταν δυνατό από την αρχή με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ. Στο δεύτερο δεκάλεπτο με σφικτή άμυνα και ευστοχία έξω από τη γραμμή των 6,75 η γηπεδούχος πήρε μια διψήφια διαφορά την οποία και διατήρησε μέχρι και το ημίχρονο με το σκορ να διαμορφώνεται στο 37-25. Οι παίκτες του Ρυσιου όμως δεν παράτησαν το παιχνίδι και ροκάνιζαν σιγά σιγά τη διαφορά. Στο 36ο λεπτό το σκορ ήταν ισόπαλο 60-60 και το ματς ξεκίνησε από την αρχή. Όμως οι Μαχητές έδειξαν σθένος και με ψυχραιμία και κέρδισαν ένα δύσκολο όπως αποδείχτηκε παιχνίδι.

Δεκάλεπτα: 20-14, 37-25, 54-50, 70-66
Διαιτητές: Χατζίδου-Λαμπρέλλης
ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ (Κουγιουμτζίδης) :Τσαουσης, Χρηστοφ 3(1), Ελευθεριαδης 9(2), Εφοπουλος 9(1), Κοχλιαριδης, Φουρκιωτης 6, Μπαδης 22(3), Γκουθας 3, Κουτσουκιδης 13, Τρικουπης , Παγωνιδης 5.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Αποστολίδης): Νικολοπουλος, Παρδαλης 11, Ματιατος 3, Παπαγεωργιου 19(1), Τσιατσιος, Παπαφωτιου, Λιουκας 10(1), Παπαγεωργιου, Χρυσοχοου, Αβελλας 4, Αγγελοπουλος 6, Γιαννιος 10.