Στον ΑΣ το ντέρμπι του Πανοράματος-Η βαθμολογία του 2ου ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αυτό που έδωσε τη νίκη στο ντέρμπι του Πανοράματος στον ΑΣ, ο οποίος επικράτησε με 62-57 της ΡΒΑ σε εξ αναβολής αγώνα για τον δεύτερο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών.
Οι νικητές προηγήθηκαν ακόμη και με 18 πόντους στην δεύτερη περίοδο, ενώ οι τυπικά φιλοξενούμενοι μείωσαν στο καλάθι στην τελευταία. Ο Κουτσόβουλος των γηπεδούχων έπαθε διάστρεμμα στο τρίτο λεπτό και αποχώρησε.
Δεκάλεπτα:  12-14, 40-25, 52-41, 62-57
Διαιτητές:  Σελεβός-Αθανασιάδης
ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Ιωαννίδης): Χοϊδάς 11(1), Εμμανουήλ 13(3), Κουτσόβουλος, Κρίτσας 7(1), Σουκουλιάς 10, Σπανός 7(1), Τσάγιας 2, Τσάκος, Παπανίκος, Περατεινός, Παπανδρέου 12(1).
ΡΒΑ (Γιαννάκης): Παπαθεοδώρου 5, Μεϊντάνης 11(1), Παλάσκας 6(1), Στογιαννόπουλος, Λαζάρου 15(1), Σουρμελίδης Γ. 4(1), Παγανάς 10, Φλιώνης, Τσαλαγεώργος, Χατζόπουλος 2, Τσακιρίδης 4.