Απονομές και τελικοί διαγωνιστικών στην τελευταία μέρα του 22ου αναπτυξιακού καμπ αγοριών της ΕΚΑΣΘ-Φωτορεπορτάζ

Ολοκληρώθηκε το Σάββατο με αγώνες και τα τελικά των διαγωνιστικών το 22ο αναπτυξιακό καμπ αγοριών που διοργάνωσε με επιτυχία η ΕΚΑΣΘ. Στους αγώνες είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

Golden State Warriors-Cleveland Cavaliers  52 – 57
Houston Rockets-Atlanta Hawks  47 – 52

Στο διαγωνιστικό  «γύρος του κόσμου» νικητής ήταν ο αθλητής Χαριζάνης Σταύρος με 60 βαθμούς.

Στο διαγωνιστικό  «free throw-3 point shoot» νικητής ήταν ο αθλητής Χαριζάνης Σταύρος με 14 βαθμούς.

Στο διαγωνιστικό  «skill challenge» νικητής ήταν ο αθλητής Περρής Ανδρέας με χρόνο 20,1΄΄.

Ακολούθησαν οι απονομές των επάθλων.

Ο πρόεδρος της επιτροπής ανάπτυξης και ταμίας της ένωσης Γραμμενίδης ‘Αρης απένειμε αναμνηστικό στην προπονήτρια  Ναζίρη Κατερίνα μέλος του προπονητικού τιμ της ένωσης η οποία αποχωρεί λόγω μετοίκησης στην Αθήνα.

Το μέλος του Δ.Σ. της Ένωσης Μανωλής Βαγγέλης απένειμε αναμνηστικό στον αθλητή Κώνστα Χρήστο για το τρίποντο που πέτυχε στον αγώνα Atlanta Hawks – Golden State Warriors.

Στον νικητή του διαγωνιστικού «γύρος του κόσμου» το κύπελλο απένειμε ο Α΄ αντιπρόεδρος της Ένωσης Τσουμής Ιωάννης.

Στον νικητή του διαγωνιστικού «free throw-3 point shoot» το κύπελλο απένειμε ο Β΄ αντιπρόεδρος της Ένωσης Βαμβακούδης Νικόλαος.

Στον νικητή του διαγωνιστικού«skill challenge»  το κύπελλο απένειμε το μέλος του Δ.Σ. της Ένωσης Μανωλής Βαγγέλης.

Μετά από ψηφοφορία των προπονητών του camp αναδείχθηκε η καλύτερη πεντάδα και ο πολυτιμότερος παίχτης του camp.