Πήρε το ντέρμπι κορυφής ο Κεραυνός Ωραιοκάστρου-Η βαθμολογία του Α΄ ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Μεγάλη νίκη επί του πρωτοπόρου Αστέρα Σίνδου πέτυχε στο Ωραιόκαστρο ο Κεραυνός καθώς επικράτησε στο εξ αναβολής παιχνίδι με 71-64 και αποσπάστηκε τρεις βαθμούς από τον τρίτο Φρυγανιώτη στον πρώτο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλοί στην πρώτη περίοδο, όμως οι έμπειροι παίκτες της Σίνδου κατάφεραν να προηγηθούν με τρεις πόντους στο 25ο λεπτό. Όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες του Δημήτρη Χονδρογεώργη ήταν καλύτεροι και επικράτησαν δίκαια.
Δεκάλεπτα:  20-15, 35-34, 53-53, 71-64
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Λουλουδιάδης
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ (Χονδρογεώργης-Χριστοφορίδης): Χουλιάρας 18, Παπασωτηρίου 14(2), Κανλής 6, Παρασκευόπουλος, Ζωγράφος 4, Κουδουμάς 4, Δώνης 5(1), Γογοδώνης 14, Κατριβάνος, Βαρδαλής, Βογιατζής 6(1).
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ (Δρακουλίδης-Μπαλογιάννης): Παπαδόπουλος, Δαλκίδης 9(2), Αντωνιάδης Ι. 3(1), Μυσιρλόγλου Γρ. 8(2), Πασάκαλος 6, Αντωνιάδης Γ., Χρήστου 2, Συντρίδης 15(1), Ρωμαϊδης 6, Δέλλας 8(2), Τσιάτσιος 7, Μανωλακίδης.