Πάλεψε η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου στο Βόλο

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο Ολυμπιακός επικράτησε στο Βόλο με 62-52 της Αναγέννησης νέου Ρυσίου. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με 10-0, όμως το σκορ έγινε 15-12 στο 13ο λεπτό.

Η Αναγέννηση μείωσε σε 31-27 με γκολ φάουλ Πετρίδου στο τέλος της δεύτερης περιόδου και 42-38 στο τέλος της τρίτης. Το σκορ ξαναπήγε στο 49-39 με 7-2 σερί για τον Βόλο, ενώ στο 37ο λεπτό με τρίποντο της Κυριατζίδου έγινε η μεγαλύτερη διαφορά (56-43). Οι γηπεδούχοι είχαν τραυματίες τις Ζέρβα(δεν αγωνίστηκε καθόλου) και τις Αγαγιώτη, Γαλιατσιάτου, Σαρακατσάνη (έπαιξαν ελάχιστα), ενώ από την ομάδα του Νέου Ρυσίου είχαμε τις σημαντικότατες απουσίες των Βασιλειάδου και Νάστου. Σουλτάνη και Πετρίδου ήταν οι κορυφαίες των δύο ομάδων.
Δεκάλεπτα: 15-7, 31-27, 42-38, 62-52
Διαιτητές: Λελούδας-Δημουλάς
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου 14(3), Σαρακατσάνη, Γαλιατσάτου 5, Αγαγιώτη, Σουλτάνη 23, Χούτα, Ντελή 1, Αρτεμισίου, Ζήτη 5, Αγκάνη 2, Διαμαντοπούλου, Μπαλλά 12.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού 10, Πετρίδου 19(2), Μούρτου, Ταυροπούλου 8, Τζίκου 9, Καζαντζή Σπ., Κουλαρτσά, Βασλαματζή 6, Σαλαμάνη.