Στον τελικό του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ ο Κεραυνός Αγίου Παύλου-Επικράτησε ύστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι με 71-72 στην Καλαμαριά του Απόλλωνα

Μεγάλο παιχνίδι έγινε στην Καλαμαριά με τον Κεραυνό Αγίου Παύλου να επικρατεί με 71-72 του Απόλλωνα και να παίρνει την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν περίφημα και προηγήθηκαν με 15 πόντους, όμως στην τρίτη περίοδο ο Κεραυνός ήταν αυτός που πέρασε μπρστά φτάνοντας μέχρι τους 11 στο 35ο λεπτό. Με δύο τρίποντα του Αναστασιάδη και ένα του Χατζημιχαηλίδη, ο Απόλλων προηγήθηκε με 71-70 21 δεύτερα πριν το τέλος. Ο Λάππας έδωσε τη νίκη στον Κεραυνός με σουτ στα οκτώ δυτερόλεπτα ενώ στην συνέχεια ο Χατζημιχαηλίδης αστόχησε σε σουτ.
Δεκάλεπτα: 26-11, 39-34, 47-55, 71-72
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαηλίδης 12(3), Αποστόλου 25(3), Κουπαράνης 8, Σπανός 3(1), Κουκουλίδης, Μωϋσίδης, Παππάς, Αναστασιάδης 9(3), Συμεωνίδης 2, Καρούζος 7(1), Βασιλείου 5(1), .
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ (Αλμπάνης): Παπαδόπουλος 6, Σιμητόπουλος, Αγγελόπουλος 1, Σκουφετζής Α., Τζάμος, Μόσχου 14(2), Μαυροματίδης 11, Βαλαβανίδης 4, Χατζατούρωβ 7(2), Λάππας 16(2), Κούβελας 13.