Σημαντικό «διπλό» για την ΕΚ Σταυρούπολη-Η βαθμολογία του Α΄ ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Σε εξ αναβολής αγώνα για τον πρώτο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών η ΕΚ Σταυρούπολη επικράτησε στην Καλλιθέα της Νίκης Νεοχωρούδας με 61-65.

Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 36-22 στο ημίχρονο, όμως ο τραυματισμός του Παπακώστα στο 15ο λεπτό και η πολύ καλή απόδοση των φιλοξενουμένων σε άμυνα και επίθεση στην τρίτη περίοδο ισορρόπησαν το παιχνίδι. Στα τελευταία λεπτά οι νικητές είχαν πάρει διαφορά δέκα πόντων και η Νίκη μείωσε με δύο τρίποντα στο τελικό σκορ.
Δεκάλεπτα: 17-9, 36-22, 46-44, 61-65
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Καρκαλέτσης
ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ (Κασάπης): Παπαδόπουλος 10(2), Δαμίγος 7(1), Τίκας 16(2), Ζητάκης 14(1), Παπακώστας 9, Κουτρούτσης 8(1), Κύρμος 2, Σιούγγαρης 4.
ΕΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Τραχανάς-Κουργιαννίδης): Φωτιάδης 13(1), Δαμιανίδης, Τόττης 7(1), Σαχινίδης 14(1), Χουμκοσλής 8, Σαββίδης 11, Ταυλαρίδης 5, Κεφαλάς, Ξενίδης 5, Δημητριάδης, Γιομπλιάκης.