«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Παναθλητικός Πειραματικό

Ένα εκπληκτικό τρίτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 3-21 ήταν αρκετό για να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα από τα Γιάννινα ο Παναθλητικός Πειραματικό που επικράτησε με 47-67 του τοπικού ΠΑΣ.

Οι γηπεδούχοι δυσκόλεψαν την ομάδα των Συκεών στο πρώτο ημίχρονο που έκλεισε με 32-31 υπέρ τους. Όμως στην επανάληψη οι παίκτριες του Σίμου Συρόπουλου πήραν σημαντική διαφορά και τη διατήρησαν μέχρι το τέλος παρά τις αλλαγές των τελευταίων λεπτών.
Δεκάλεπτα: 11-19, 32-31, 35-52, 47-67
Διαιτητές: Παζώλης-Παπαθωμά
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Σταμκοπούλου, Ντόκου 13(2), Σαρηγιαννίδου 13(3), Τσιακτσίρα, Μεντεσίδου 15(2), Λαδοπούλου, Κατσίδου, Γιοπίτσα 6(2), Βαλάκου, Πατρίδου.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Συρόπουλος): Κωτούλα 20(3), Σταμούλη, Αναστασιάδου 3, Τόσκα 6, Ζιώγα 2, Καλομιτσίνη, Τσαμπούρη 17(3), Κοστανάκη, Μπαμπικέρ 6, Κουλουμπή 6, Γιαννούδη 3, Κοματσιούλη 4.