Στον Απόλλωνα Καλαμαριάς το δεύτερο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για την Α2 γυναικών

Καλύτερος στο τέλος ο Απόλλωνας επικράτησε στην Καλαμαριά του Ηρακλή με 55-52 στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης.

Ο «Γηραιός» είχε το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν στην τρίτη περίοδο και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο 37ο λεπτό, κάτι που στάθηκε αρκετό για να πάρουν τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 13-13, 25-28, 40-39, 55-52
Διαιτητές: Μπίκης-Λουλουδιάδης
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Παπαρέντη 2, Αραμπατζή 3(1), Καλαντίδου 12, Μπαδινάκη, Καζαντζή Β. 21(2), Καρατζά, Καζαντζή Στ. 2, Καϊμακτσή 8, Σολωμού 7.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Παπαβασιλείου 3, Ντάλα 11(1), Τσουμπερλή 2, Γεροστεργίου 4, Ξανθοπούλου, Τσίτσου 4, Λογδανίδου 6, Ψαρρα 15(1), Μαρκουλάκη 5(1), Ελευθεριάδου 2.