14 Δεκ 2015

Ανετη επικράτηση στην Επανομή για τη Μηχανιώνα

Εχοντας διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων από την πρώτη περίοδο ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας επικράτησε στην Επανομή του Αριστοτέλη με 61-84.

«Πέρασε» και από τη Μίκρα ο Απόλλων Καλαμαριάς

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στο τέλος ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε στη Μίκρα του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 56-60. Ένα σερί 6-1 (όλοι οι πόντοι με βολές) ήταν αυτό που έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

Δίκαιο «διπλό» στο Μαντουλίδη για την ΑΕΕ Τούμπας

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι η ΑΕΕ Τούμπας επικράτησε στο Μαντουλίδη με 63-80. Οι νικητές έπιασαν πολύ καλή απόδοση στην τελευταία περίοδο όταν έκαναν και την τελική διαφορά.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Φωτορεπορτάζ από την προπόνηση της ακαδημίας του Αίαντα Ευόσμου

Νίκες για Κέντρο και Δύση στο Τουρνουά Διαμερισμάτων της ΕΚΑΣΘ-Τα φύλλα αγώνα

Το Σάββατο που μας πέρασε στο κλειστό γήπεδο Μίκρας Β διεξήχθησαν οι αγώνες της έβδομης  αγωνιστικής του Τουρνουά Διαμερισμάτων αθλητών γεννημένων το 2002 της ΕΚΑΣΘ με τα εξής αποτελέσματα:

Ανετη επικράτηση για τη μικτή κοριτσιών της ΕΚΑΣΘ

Εχοντας μεγάλο προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι η μικτή κοριτσιών της ΕΚΑΣΘ, επικράτησε των κορασίδων της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με 57-23.

Η ΗΟΟΡ ακύρωσε ...το τζάμπολ της

Ο Αθλητικός Όμιλος Εκμάθησης Καλαθοσφαίρισης ΗΟΟΡ ανακοίνωσε ότι, «δείχνει αποφασισμένος να μην το βάλει κάτω αν και έκανε τεράστια υπομονή όλο αυτό το διάστημα στον “πόλεμο νεύρων” που δέχτηκε και πέρασε πλέον στην αντεπίθεση με νέες κινήσεις αντίδρασης.

Νίκη στο τέλος για το Θερμαϊκό

Σε ένα παιχνίδι αμφίρροπο που κρίθηκε στο τέλος, ο Θερμαϊκός επικράτησε των Ελπίδων Ηλιούπολης με 60-55 για την 11η αγωνιστική της Γ1 ΕΚΑΣΘ.

«Πέρασε» από το Φοίνικα ο Ερμής Καλαμαριάς

Σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος πέτυχε το ανδρικό του Ερμή Καλαμαριάς, που ξεπέρασε το εμπόδιο του Φοίνικα Καλαμαριάς κερδίζοντας με 56-62.

Φωτορεπορτάζ του Γιώργου Γκολέμα (6977-404060) από το γήπεδο και την κερκίδα του αγώνα Αρης-ΑΚ Αστέρια για το παιδικό πρωτάθλημα

Οι αναγνώστες του μπλογκ έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν πλούσιο φωτορεπορτάζ με όλες τις λεπτομέρειες του αγωνιστικού χώρου και της κερκίδας από την κάμερα του Γιώργου Γκολέμα.

Εύκολη επικράτηση για το παιδικό του Ασβεστοχωρίου

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι παίδες του Ασβεστοχωρίου επικράτησαν με 54-32 του Παναθλητικού-Πειραματικού.

Ανετο «διπλό» στην Ιωνία για τους παίδες του Καλοχωρίου-Στιγμιότυπα από το παιχνίδι

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι παίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου επικράτησαν εκτός έδρας του Ιωνικού με 33-49.

Η Black View, χορηγός ονόματος στο γυναικείο του Αρη

Οι υπεύθυνοι του γυναικείου τμήματος του Αρη ανακοίνωσαν τη συμφωνία με την επιχείρηση, Data-Media (Καϊσίδης Ντέμης και Σια ΕΕ, Χονδρική πώληση – αναλώσιμα Η/Υ, 1ο χλμ. Επαρχιακής οδού Λαγκαδά – Νέου Ηρακλείου, Τηλ.: +30 23940 20204 & +30 23940 20023) και με την εταιρία My Net (Τσιπουρίδης Κωνσταντίνος) επίσημου εισαγωγέα και αντιπροσώπου αντίστοιχα της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας Black View, ώστε η εταιρία να είναι ο επίσημος χορηγός ονόματος της γυναικείας ομάδας που αγωνίζεται στην Α2, με την επωνυμία Αρης Black View, για την αγωνιστική περίοδο 2015-2016.

Προπόνηση για τα Κλιμάκια Νότου των Εθνικών Εφήβων και Παίδων-Ποιοι θα δώσουν το παρών

Προπόνηση την Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου στις 17.30 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ θα έχει το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων. Οι παίκτες που έχουν κληθεί είναι οι εξής:

Το Σάββατο το Αρης Πετρούπολης-Ηλυσιακός για την Γ΄ Εθνική Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ, ανακοινώθηκε ότι λόγω φιλανθρωπικής εκδήλωσης στο κλειστό της Πετρούπολης και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΟ Άρης Πετρούπολης-Ηλυσιακός ΑΟ για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) αντί της 20/12/15 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 19/12/2015 και ώρα 18.00 στο κλειστό γυμναστήριο Πετρούπολης.

Οι κορυφαίοι της στατιστικής στην Α2 Ανδρών

Μετά και τη διεξαγωγή των δύο εξ’ αναβολής αναμετρήσεων για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, οι κορυφαίοι της στατιστικής σε πέντε βασικές κατηγορίες είναι:

Οι κορυφαίες της στατιστικής στην Α1 Γυναικών

Σμιθ, Μακ Ντόναλντ, Τζόνσον και Χατζηνικολάου είναι αυτές που βρίσκονται στην κορυφή βασικών στατιστικών κατηγοριών στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών, μετά και την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Τα παιχνίδια της ενδέκατης αγωνιστικής της πρώτης κατηγορίας ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Πορφυριακός-Αλιγάτορες για τη Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Καθαρή επικράτηση για το παιδικό του ΑΣ Πανόραμα-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με το ΠΚ Νεάπολης

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή οι παίδες του ΑΣ Πανόραμα επικράτησαν του ΠΚ Νεάπολης με 63-56.

Φωτορεπορτάζ από τα φιλικά των ακαδημιών του Αίαντα Ευόσμου και του Αχιλλέα Τριανδρίας

Δείτε το παρασκήνιο της φωτογράφισης των ανδρών του ΠΚ Νεάπολης

Σημαντική επιτυχία για το παιδικό του Ζέφυρου

Νίκη «καρδιάς» και κυρίως ψυχολογίας πέτυχε η παιδική  ομάδα του Ζέφυρου στο ΔΑΚ Περαίας επί του αξιόμαχου Θερμαϊκού Θέρμης με 56-51.

Φωτορεπορτάζ και δηλώσεις από τον αγώνα Πρωτέας Βούλας-ΠΑΟΚ για την Α1 γυναικών

Ανατροπή στο τέλος για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς

Δύσκολη νίκη για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς επί της μαχητικής ομάδας του Αετού Φιλυρου με 55-59 στο γήπεδο του Ασβεστοχωριου. Ο Ποσειδών Καλαμαριάς δυνάμωσε την άμυνα στο τέλος και πήρε το ροζ φύλλο σε μια δυνατή έδρα.

«Πέρασε» από τη Μίκρα ο Αγιος Νικόλαος Καλαμαριάς

Με το ροζ φύλλο αγώνα έφυγε ο Άγιος Νικόλαος Καλαμαριάς από το γήπεδο  της Μίκρας επικρατώντας με 55-59 των Καμινικίων.

Δίκαια επικράτηση για το Μέγα Αλέξανδρο Ηλιούπολης

Ο Μέγας Αλέξανδρος Ηλιούπολης κατάφερε να επικρατήσει εκτός έδρας με 44-51 επί της ανανεωμένης γηπεδούχου ομάδας του Αρίωνα Μενεμένης, έχοντας τα ηνία του αγώνα από την αρχή.

Πρώτη επιτυχία για τον ΑΣΚ Τούμπας

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις ομάδες κοντά στο σκορ, αλλά μετά το 15ο λεπτό ο ΑΣΚ Τούμπας πήρε διαφορά δέκα πόντων. Στην τρίτη περίοδο ανέβηκε στους τριάντα πόντους και έμεινε μέχρι το τέλος.